Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fizet ennyire alul az...

Miért fizet ennyire alul az újságkihordás/szórólapozó munka?

Figyelt kérdés
Párommal együtt több cégnek dolgozunk áruházaknak, ingyenes újságoknak, ingatlanosoknak. Ezek hetente több ezer újságot tesznek ki 1Ft\db. Kertesházakkal haladva hétfőtől péntekig csinálni kell több órában ezeknek a memnyiségeknek sùlya is van és kb. alig fizet valamit. Ebből megélni nem lehet, főmunka mellett hülyeség akkor már inkább ott túlórázol. Mégis mindig mindenhol szórólapok. Miért nem fizet minimálbért sem óránként??

2016. dec. 8. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

'Miért nem fizet minimálbért sem óránként?'


Mert ez a munka ennyit er, azert. Ha tobbet akarnanak rakolteni, berelnenek reklamfeluletet a helyi reklamujsagban vagy kihordatnak a postaval, es nem titeket foglalkoztatnanak.

2016. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Mert remélhetőleg most már rájönnek lassan, hogy tök felesleges az egész.

Én annyira ideges vagyok, amikor ilyen újságokat találok a postaládában százával, hogy ha látnám, aki hozta, ott helyben verném meg. És az még hagyján, mikor legalább a postaládát megtalálják velük, de van aki csak belerakja a kerítésbe, aztán ott ázik szét undorító masszává mire hazaérünk, és takaríthatjuk kb. az egész előkertet miatta.

SOHA nem néztem még meg ilyen újságot, és SOHA nem vásároltam emiatt sehol, ellenben leszűrtem, kik dobálnak sokat (Lidl pl.), és ezeket kezdtem tudatosan kerülni, tiltakozásképpen.


A szórólapozóktól pedig nem veszek el semmit. Soha.

2016. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert sok az eszkimó, és kevés a fóka...
2016. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ennyit èr?

Mikor télen, fagyban 18-20 kg-ot cipelek, kilométrereket sétálok, azèrt egy szaros órabért elvárnék....

Én se rajongok ezekért a munkákért, egyszerűen jelenleg nem találok jobbat :(

2016. dec. 8. 16:15
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

"Ennyit èr?

Mikor télen, fagyban 18-20 kg-ot cipelek, kilométrereket sétálok, azèrt egy szaros órabért elvárnék.... "


Igen, ennyit. Órabért? Aztán 8-9 óra alatt lenne meg egy utca. Elvárni lehet sok mindent, csak éppen ezt a munkát bárki elvégzi, van válogatási lehetősége a cégnek, így miért fizessen többet? Tudod, kereslet-kínálat. Ez a munka a világ minden táján alulfizetett.

2016. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Legjobb lenne az ilyen értelmetlen munkákat egyszerűen beszüntetni. Te is jobban tennéd, ha a pároddal együtt, keresnél valami igazi munkát, mert ez egyáltalán nem az.

Nem tudom hány évesek vagytok, de egy ilyen munka körülbelül 10-12 évesen poén, utána már kicsivel komolyabb ambíciói vannak az embernek (már akinek persze).

2016. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2001-ben 5Ft/db-ot kaptam 210 helyre kivittem 3 óra alatt diákként, de nem egy fajtát vittem, így ezt szorozd be 4-el :)
2016. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha órabérért lenne, akkor mèg hajtósabb lenne..Tudják ezeket ellenőrizni..

Utolsó jó neked, nem is értem 15 év alatt hogy lehetett eljutni az 1ft-ra..

2016. dec. 8. 16:51
 9/14 A kérdező kommentje:
Mi is szeretnénk dolgozni elhiheted hogy nem ez álmaink helye :D hónapok óta nem találunk normális helyet, már ezért csináljuk ezt....Teljesen másba dolgoztunk
2016. dec. 8. 16:54
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ennyit èr?

Mikor télen, fagyban 18-20 kg-ot cipelek, kilométrereket sétálok, azèrt egy szaros órabért elvárnék.... "


Itt a PRODUKTUMról van szó; az nem ér semmit!

Anélkül meg bármi, amit csinálsz, öncélú játszadozás. Amire nincs társadalmi szükséglet, akkor azt a társadalom nem fizeti meg; tök mindegy, hogy mennyi munka van vele.

Rengeteg munka köveket hegynek fel görgetni, ez kétségtelen. Fizetnék érte? NEM!

2016. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!