Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lesz a minimálbér emelés...

Hogy lesz a minimálbér emelés után diferenciálva a bér?

Figyelt kérdés
Adott egy szakmunkás 40-éves munkaviszonnyal,155 000Ft bruttóval.Januártól 161 000Ft lesz a szakmunkás minimálbér,na most,Január 2-án kezd egy ifjú szakmunkás 0 időt töltött munkával.Akkor ugyan annyit fog keresni mint a 40-év munkaviszonnyal rendelkező szakmunkás?
2016. dec. 9. 18:30
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Ez a munkaadón múlik. Nem kötelező csak a minimálbért adni, nyugodtan adhat a tapasztalt munkásnak 162000Ft-ot is. Csak a minimum van megszabva, a maximum nincs.
2016. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Munkaadó és munkavállaló megegyezésén múlik. Elárulom egyébként, hogy sok idősebb munkavállaló nem nagyon akar helyet váltani, hanem nyugdíjas módba kapcsolva egy helyen akarja kihúzni. Pedig ha az ember nem vált, emelést sem igen kap. Én 5 év alatt 3 helyen voltam, mindenhol magasabb összegért. Ha maradok az első helyen, ugyanannyit kerestem volna ma is, mint belépéskor.
2016. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy ez a minimum,én arra gondoltam ha a munkáltató nem akarja utánna emelni a bért az eddigi bérminimum és bruttó külömbözetével,(a 129000 és 155000 közti külömbözettel ami 26000Ft)Mert az akkor lenne reális ha a 161ezerhez hozzá adná legalább azt a 26 ezret. bocsi hosszúra sikeredett.
2016. dec. 9. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
#3 ebben én is reménykedem, bár sz@revők.. szóval nem fognak emelni. Ennyit végképp nem!
2016. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ennek az lesz a vége hogy tapasztalt öreg szakemberek felelősséggel járó munkát ott fogják hagyni és elmennek egy nyugisabb helyre,főleg így nyugdíj előtt pár évvel.
2016. dec. 9. 18:54
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
Szerintem nyugdíj előtt már nem sokan fognak ugrálni. Ha amúgy lenne lehetősége, akkor meg nem értem, miért nem lépett már rég le.
2016. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dec 1-gyel elküldték a két legfiatalabbat, hogy az ő megmaradó bérükből lehessen differenciálni.:(
2016. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a munkáltatód fogja lenyelni a különbözetet.
2016. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!