Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emelik a minimálbért, de mi...

Emelik a minimálbért, de mi lesz a közmunkásbérrel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 07:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
48%
Semmi, a közmunka segély.
2016. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Miért volna segély? Ugyanúgy fizetem a járulékokat és az adót. A munkám és a felelősség ugyanaz, mint a velem szemben ülő közalkalmazott kolléganőé, csak jóval kevesebb fizetésért.
2016. nov. 24. 08:10
 3/39 anonim ***** válasza:
75%

A közmunka teljesen értelmetlen, nincs igény a munkára, mesterségesen generált. Ha tetszik ha nem.

Közalkalmazottként plane tok mindegy, mert 5x annyi van belőle, mint kéne.


A közmunka azért van, hogy a segélyt ne teljesen ingyen osszak ( azzal lehet vitatkozni, hogy melyik lenne a jobb ) és lehessen hamisítani a foglalkoztatási mutatókat, hiszen orban 1 millio munkahelyet ígért.

2016. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Semmiféle segélyt nem kaptam előtte, még a tb-ét is fizetnem kellett. Rendes munkahelyet nem találtam, mivel alig hirdetnek normális állásokat, így több mint fél év álláskeresés után bementem a munkaügyibe, ahol szó szerint válogatni lehetett az irodai közmunkák között a legkülönfélébb hivataloknál, így kerültem ide, ahol nem kivételeznek velünk, csak mert közmunkásnak vagyunk felvéve, ugyanaz az elvárás, mint a rendes dolgozóktól, ezért igazságtalannak tartjuk, hogy a fizetésünk a béka segge alatt. Képzeld, milyen azt hallgatni nap mint nap a kedves kollégáktól, hogy mennyire nem lehet megélni nettó 150-ből + cafeteria, ilyen-olyan jutalom, míg te 67-et kapsz ugyanazért, ugyanazzal a végzettséggel.
2016. nov. 24. 12:20
 5/39 anonim ***** válasza:
42%
Nem talàltál állàst? Na ne viccelj már! Ha ma munka nélkül maradnék, holnaputàn dolgoznék! Mihez értesz? Mit tettél azèrt hogy legyen munkàd? Önkèpzès? Önfejlesztès? tanfolyamok? Ha semmit, akkor ezèrt vagy közmunkàs.
2016. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
68%

Ez sajnos tényleg így van, ahogy az utolsó írja.

Ez nem ellened irányul kérdező, elhisszük, hogy Te lelkiismeretesen végzed a munkád, de ez egy mesterségesen generált munka, tényleg csak azért találták ki, hogy ne ingyen osztogassák a segélyt.

2016. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként azt megkérdezhetem, hogy merrefelé laksz? Mert pesten bármerre járok, mindenhol álláshirdetésekbe botlok, úgy fogják lasszóval a melósokat.
2016. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Van 2 diplomám, okj-és végzettségem is, egyedül a nyelvtudás hiányzik. Még tízen x éve lováriból tettem le, hogy kiadják a diplomám, de a korábbi munkahelyeimen nem is volt elvárás, hogy beszéljek bármilyen nyelven is. Az ország dél-keleti részén lakom, itt sajna protekció kell, hogy valakit rendesen vegyenek fel valahova.
2016. nov. 24. 13:16
 9/39 anonim ***** válasza:
59%
Egyszerűnek hangzik amit mondok, de le kell onnan lécelni. Unokatesómék a nyugati határ mellett dolgoznak szállodában 1000 euro körüli pénzért. Nem nagy karrier, de muszáj volt eljönniük békés megyéből. Eleinte munkás szállón laktak, aztán azóta már a saját lakáshitelüket fizetik.
2016. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
70%

Tehát van két büfé diplomad cigany nyelvvizsgaval és nem a te hibád, hogy nincs melod... Wow!


Az még teljesen irreleváns, hogy a kollégáid mennyit keresnek vagy korábban mennyi segélyt kaptál. A közmunka attól meg nevesített segély marad.

2016. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!