Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionosok! Megéri nektek ez...

Kamionosok! Megéri nektek ez a 3hét/1hét vagy 4hét/1hét munkabeosztás? Tényleg csak ennyit ér a családi és szexuális életetek, ami majdnem egyenlő a nullával?

Figyelt kérdés

Vagy kéthetente a sokat emlegetett 45 óra pihenő itthon és kész? 1 hónapban akkor 4 nap itthon vagytok és 26 napot hokiztok a fülkében?

Tényleg csak ennyi az életetek? Ha igen,ez borzasztó!A gyerek, már akinek van, apa nélkül nő fel...stb.



2016. dec. 16. 21:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10#. Hát barátom,úgy látom a bukás benne rejlik az életed következő éveiben.


Miért gondolom ezt?

A családod és eltartottaid szemében addig vagy családfő és elismert férj,amíg viszed haza az 5 kilót havonta. (hülye is lenne az asszony elzavarni ilyen pénzeszsákot..). Addig biztos lehetsz benne,hogy nem mentek szét,amíg minden hónapban kapod a fizetés utalást.


Ebben a másik fajta melóban ha váltanál egy 100-120 ezresre,már korán sem vagyok biztos,hogy az eddig "dicsőített férfiút" ne vennének alacsonyabb számba, pár értékkel le ne minősítenének otthon (urambá el ne válnátok..).

Akkor már a másik fél elő merné hozni a szexuális problémákat...a magányt...a törődés elmulasztását és akkor már nem volna ott számodra a "láthatatlan erő az 5 kilóval",amiről most is be akarod mesélni a saját egódnak,hogy ez így jó,jó keresel,tehát mindenki otthon boldog....

2016. dec. 17. 15:00
 12/19 anonim ***** válasza:

"amíg viszed haza az 5 kilót havonta. (hülye is lenne az asszony elzavarni ilyen pénzeszsákot..)"


A feleségem is kap nettó 320 - 330 körül, magyarán nem a pénzért "tart". Ennyiből egyedül is simán megélne. Ő inkább azt szeretné, ha kiszállnék, de belátja, hogy addig kell hajtani amíg még viszonylag fiatalok vagyunk, ki tudja mit hoz a jövő.


És mondom, a havi 10 nap otthonlét kamionos berkekben kifejezetten jónak számít, sokan nincsenek ennyit otthon. Most pl. egész decemberben itthon vagyok, megtehetem, majd január 2. - án megyek dolgozni megint.


Amiket vázolsz az munkafüggetlen, sok kapcsolat tönkremegy akkor is, ha sülve - főve együtt vannak.

2016. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12#. Nem akarok túl pesszimistának tűnni,de nem merném tűzbe tenni a kezem arra,hogy boldogok vagytok.Hiába van pénz (most még),a pénz nem boldogít teljesen.Ha 40-en túl Internetezel ez valami pótcselekvés lehet,mert nincs meg az összhang kettőtök között.

Lehet már régen ellaposodott az egész,valamin ajánlatos lenne sűrgősen változtatni,amíg nem késő.....

2016. dec. 17. 15:27
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szar egy életed lehet kérdező.
2016. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mibe, hogy a kérdező férje kamionos, akivel már nem működik köztük a migiri?
2016. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13.


Már internetezni sem szabad? Most soroljam el hányfelé voltunk csak ebben a hónapban?


Több mikulás ünnepségen, bábszínházban, vadasparkban, kirándulni, asszonnyal pár napja néztük meg az új Star Wars filmet, ha itthon vagyok általában én főzök - és mások szerint nem is rosszul - tegnap este gyerekzsúr, társaság, iszogatás.


Való igaz, hogy ha itthon vagyok gyakran ránézek a gépre, jöttek - e új válaszok, viszont ha kint vagyok nincs netem, olyankor olvasok, havi 4 - 5 könyvet olvasok - ja most vettem könyveket magunknak Karácsonyra 25 ezer forint értékben - beszélek, olvasok angolul, értek németül, súlyzózom, úszni járok stb.


Van amatőrcsillagász távcsövem - igaz arra már végképp kevés az időm - mindenféle irodalom a csillagászathoz. A nyáron Madeira szigetére tervezek utazni, és pár éven belül, ha a gyerek kicsit nagyobb lesz szeretnék egy amerikai utat is összehozni végre.


Szóval annyira ne aggódj értem. Persze minden kapcsolatban lehetnek és vannak mélypontok, 10 éve vagyok házas, feszültség minden házasságban van néha, ez természetes.

2016. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nen értem a kérdezőt. A vaszoló értelmesen leírja a véleményét és az életét (ami a kérdésre a válasz) ezután a kérswző megtámadja,leosztja és kioktatja. Négis milyen válaszra vársz kedves kérdező? Van akinek ez megfelel,valakinek meg nem.kompromisszumot kell kötni,rengeteget az életedben.


Most akkor kérdezem én. Ő 20 nap után 10 napot látja a családját,tehát havonta másfél hetet. Én külföldön dolgozom, két havonta látom a családom 5 napra. Most akkor kinek is a szar?!

Mindenkinek a maga döntése,hogy mi ér bele és el kell fogadni a döntést,hogy nem mindenkinek a családja olyan fontos,hogy ezért cserébe megalázó alantas munkát napi 8-10-12 órában éhbérért végezne. Mert lássuk be,jobb 500at keresni és egy kamionban ücsörögni és vezeni,a családot 20/10 váltásban látni, mint szakma nélkül nehéz fizikai munkát végezni 200ért és ugyan mindennap látni a gyerekeid,de max fél órára. A szabadnapokat legalább a kamionos érdemben tudna etölteni,mert van rá pénze,hogy azt és úgy szervezzen magának és a gyereknek amit akar. A 200ból nem sok mindenre jutna a szabadnapokon.....

2017. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17

Ez így van, ráadásul a 200 sem jön össze mindenkinek van hogy kevesebbé gályázik.

2017. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az alapfelvetés az, hogy Magyarországon komoly beosztás nélkül nem sok esélyed van 5 kilókat megkeresni.


Ergo 3 választásod van

-elbohóckodsz 150-200-ért valahol

-elmész külföldre dolgozni

-vagy felülsz a kamionra


Az első változat nekem és sok százezer magyarnak kiesett, mert ennél többet akarunk az életben.


Nézz utána mennyien vándoroltak külföldre és milyen időnként járkálnak haza.


Londonból átlag 2x évente.

Németországból, Ausztriából is a legjobb esetben hetente. (Péntek délután haza, vasárnap este már kifele). De a költségek miatt jellemzően ennél ritkábban. 80%-ban alja munkát végezve, fáradtan.


Ezekhez képest kamionozni és itthon lenni havonta 10 napot nem egy rossz dolog szerintem.


Nagyon sok külföldön dolgozó magyar összetenné a két kezét, ha havonta 5 kilót keresne és még mellette 10 teljes napot itthon lehetne.


3/1, 4/1 hétben pedig nagyrészt azok vannak, akik még keményen hajtják a pénzt. Sok cégnél lehetőség van már 2/2 hetes beosztásra is, vagy akár beugrósként dolgozhatsz 1 hetet havonta.


Én is kamionozok és elég szépen gyarapszik az egyenlegem. Ha összejött amit kitűztem magamnak célul, akkor pedig beugrós munkára váltok.

Abból megvan tisztán 150-170 ezer/hó, a maradék kb. 200 pedig ingatlan bérleti díjakból, kamatokból, hozamokból fog befolyni számomra. A 3 hét szabadidő pedig úgy töltöm, ahogy én szeretném.


Okosan kell csinálni annyi a lényeg, valaki 20 év kamionozás után is nullán van anyagilag, más meg 5 év alatt keményen megalapozta vele az életét.

2017. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!