Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az öreg cégtulajdonos...

Ha az öreg cégtulajdonos hetente többször is azt hangoztatja, hogy 1 év mulva bezárja a gyárat, akkor pofátlanság lenne, hogy nyiltan felvállalom, hogy másik állást keresek?

Figyelt kérdés

Minek titkolózzak és hazudozzak, amikor állásinterjúra megyek?


Hiszen ÚGYIS bezárja.


persze nem értem, hogy akkor miért nem köt mindenkivel egy határozott idejü szerződést...


2016. dec. 19. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
En nem titkoloznek.
2016. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
sajnos ez az ember az egyik legbrutálisabb és aljasabb fajta (de nem a primitiv modon), ugyhogy nem életbiztositás ilyet csinálni nála, mert a személye elleni legnagyobb sértésnek venné, hiszen üzleti érdekeit sértené, ha megállna a gyára, hiszen itt mindenre max 1 ember van.
2016. dec. 19. 09:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Keress állást, de ne mondd el addig, amíg nem biztos. Árthat neked.
2016. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a sajat erdekeben nem kurtoli az ember az ilyesmit vilagga.
2016. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Csak az a probléma, hogy ha valaki faképnél hagyja az öreget, akkor képes bosszút állni az illetőn, és mindenféle vélt és valós sérelmek alapján elkezd perekkel fenyegetőzni...


Ha én itt hagynám, akkor nem lenne tervezője és tényleg meg is állna az élet.


Gondolom üzengetne, hogy dolgozzak be neki, a mostani díjazásom 5-szöröséért.


Lehet jobban is járnék, ha felmondanék, és ugyanazt a pénzt megkapnám otthonról dolgozva is :D

2016. dec. 19. 09:27
 6/16 anonim ***** válasza:

Teszteld le, meglehet, hogy csak titeket akar megfélemlíteni.

Amikor legközelebb előjön ezzel a szöveggel, kérdezd meg tőle, hogy mit fog csinálni, ha ezek után a dolgozók nagy része hamarabb fog felmondani, mint ahogy ő a bezárást tervezi?

Mert nagyon úgy néz ki, hogy csak titeket akar ezzel ijesztgetni.

2016. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont jófej, hogy elmondja a bezárást. Egy épeszű tulaj nem kotyogná ki.
2016. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amikor eldöntöttem, hogy bezárom a vállalkozásom záros határidőn belül, és eljövök nyugdíjba, én is megmondtam az alkalmazottnak. Mondtam neki, hogy mikorra tervezem, és hogy nekem addig szükségem lesz rá, de ha közben talál valamit, és felmond, akkor azt is megértem.

Szóval azért van egy vállalkozói, üzleti érdek, és másik oldalon van egy emberi tisztesség, amikor azt is nézik, nézzük, hogy annak a másiknak családja van, stb. stb.


De soha nem szabad ezzel ijesztgetni az alkalmazottakat, az előbb-utóbb visszaüt.

Azért kell rákérdezni, hogy mennyire gondolja komolyan, mert könnyen meglehet, hogy a dolgozók többsége egyszerre fog kilépni, és az ő vállalkozása akkor megy tönkre.

2016. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

itt sajnos a többség idős, rászoruló ember.


100 ezres fizetésekkel, nulla félretett pénzzel. Honapról honapra élnek, máshova nem kell a munkájuk.


A megélhetésre elegendő fizetést kapó szellemi alkalmazottak nagy része is már csak a nyugdijig akarja itt kihuzni.


Én vagyok az egyetlen 30 év alatti a 40 főből.


Teljesen egyértelmű, hogy csak blöff ez a bezárásos téma, de ha nem lesz megrendelés, akkor nem lesz lehetséges tovább müködtetni.


Vagyis lehetne csinálni egy olyan szervezetet, aminek a célja, hogy az öreg főnököt szórakoztassák az alkalmazottak és a cég régi múltján nosztalgiázzon.


Csak ebben az esetben a gazdasági eredmény NULLA.


Jelenleg is, ebben a cégben sokan azért kapják a fizetésüket, hogy a főnök napi szórakozása meglegyen.


A termelés nem az elsődleges.

2016. dec. 19. 15:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Te vagy a grafikus vagy mi? Ne legyèl már ennyire èletkèptelen hogy èvek òta kèrdezgetsz itt de mèg mindig ott dolgozol.
2016. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!