Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utolsó pillanatban lefújt...

Utolsó pillanatban lefújt szabadság és év vége van? Ilyet tehet a munkáltató? Nincs hova áttenni a aszabit és ki se fizetheti.

Figyelt kérdés

Mennyiben módosítja az év vége azt az elvet hogy a szabadság felett a munkáltató rendelkezik és ő adja ki vagy nem adja ki ha úgy tetszik neki?


Mi van akkor, ha nekem van még szabim amit írásban kérvényezve kivettem az év hátralevő részére még szeptemberben-megkaptam az engedélyt.

Majd 2 nappal a tényleges kezdés előtt a főnök lefújta-nem mehetek, be kell jönni a két ünnep közt végig.

Ilyet megtehet? Uis a főnök azt szajkózza hogy a szabit ő adja ki és ha úgy dönt mégsem adja ki noha korábban már engedélyezte hát ehhez joga van.


Kérdésem: valóban így van? Mert ez a magyarázat megállja a helyét az év során bármikor-kivéve most. Mert az évnek vége, a szabit az Mt szerint a tárgyévben kell kiadni, át nem vihető, pénzbne meg nem váltható. És hova tolni nincs így hiába rendelkezik ő felette valamikor csak ki kell adni-és máskor már nem teheti meg csak most.


Egy kiút lenne, ha még idén az utolsó napon elkezdi kiadni a szabit akkor az átcsúszhat jövőre és idén kiadottnak számít. De ez sem áll mert az év utolsó munkanapján is jönni kell.


Szóval ilyenkor mi van? Ott van 7 nap szabi-mi lesz vele? Mert kiadni nem fogja ez már biztos ki se fizetheti… akkor mi lesz vele?


2016. dec. 22. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ki kell adja márc 31-ig, ha a lefújt szabid anyagi kárt okozott, akkor ki kell fizesse neked. A saját napjaiddal már mind rendelkeztél?
2016. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"ha a lefújt szabid anyagi kárt okozott, akkor ki kell fizesse neked."


Na arra várhatok. Max ha bíróságra megyek miatta.

2016. dec. 22. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha van foglalt repjegyed pl akkor az már simán ér egy munkajogi pert.
2016. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az !

Hogy nekem járna a pénz de úgyse kapok egy petákot se hacsak nem viszem bíróságra.

De ha már odavittem az állásomtól azonnal búcsúzhatok.


Summa summarum választhatok: vagy lenyelem az ügyet és az engem ért kárt

-vagy búcsúzhatok az állástól és indulhat a ki tudja meddig tartó csata a baróságon aminke a kimenete nem kétséges ugyan-na de azt a kimenetet már állás és egy fillér nélkül kell kibekkeljem....

2016. dec. 22. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Azonnal nem rúghat ki, ki kell fizetnie a felmondási időt meg a végkielégítésedet, amiből elvagy egy darabig, plusz azért is követelhetsz kártérítést, hogy azért rúgott ki, mert nem hagytad, hogy jogsértően viselkedjen. Én simán perelnék.
2016. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"hogy azért rúgott ki, mert nem hagytad, hogy jogsértően viselkedjen."


Na most ezt te se gondolod komolyan. naná hogy nem azért fog kirúgni-majd talál valami mondvacsinált szart ami papíron megállja a helyét.

De még ki se kell rúgjon elég ha olyan légkört csinál körülöttem hogy magamtól menjek.


Láttam már ilyet. Votl már olyan munkatárs akinek a főnök szólt hogy 1-2 hónap és nem lesz itt.

és nem is volt ott. Nem kirúgták sikítva menekült "magától".- A főnök kicsinálta abba is belekötött jogy vette a levegőt. Nem bírta felmondott.

2016. dec. 22. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!