Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nyelvtudás nélkül ment ki...

Aki nyelvtudás nélkül ment ki külföldre dolgozni, milyen volt a kezdeti időszak?

Figyelt kérdés

Érdekel minden!

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. dec. 23. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Ausztriába mentem építőiparba, angolul elég jól beszélek, nemetul akkor egy szót sem. 4 hónap munka után egyre több mindent értek meg, megszólalással vannak problémák, főleg hogy mar belekeverem a németet az angolba, aztán érdekes mondatok születnek. En magyarokkal együtt dolgozok, magyar cégnél, igy azért egyszerű
2016. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak dolgozni mész ki, nem élni, akkor jó az ahogy az első mondta. Bár szerintem az angol akkor is alap kell hogy legyen.

Ha meg élni mennél ki, akkor nem csak a kezdeti időszak lesz rossz. Nyelvtudás nélkül maximum kulimunkára vesznek fel, ott meg nem fogsz tudni megtanulni az adott ország nyelvén, mert nem kell a nyelvet használnod és a kollégáid sem ottaniak lesznek.

2016. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
8 évig tanultam németet 18 éves koromig, aztán utána 24 évesen mentem ki, de szinte meg sem tudtam szólalni elsőre, szerencsém volt, mert volt egy magyar főnök aki eleinte segített, de persze aztán beledobott a mélyvízbe. Utána már magamnak kellett boldogulni, mindenhová vittem magammal a kis szótárat és ha valami újat hallottam lefordítottam.
2016. dec. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!