Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon miért tekintik olyan...

Itthon miért tekintik olyan ördögtől valónak a home office lehetőségét?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom, hogy sokkal jobban tudnának az emberek teljesíteni a saját környezetükben.

Sajnos nagyon kevés munkahely jut el odáig, hogy erre rájöjjön. Én sokkal szívesebben járnék be úgy melózni, hogy heti 3 napot otthon, 2-t pedig az irodában.

Nyilván, vannak bizonyos munkakörök, amiket nem lehet fizikai jelenlét nélkül elvégezni, de ahol adva van minden, ott miért ódzkodnak ennyire ettől?



2017. jan. 4. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Azèrt, mert a magyar munkaerő egy jelentős rèsze csak akkor dolgozik, termel hasznot, ha irodàban van, ellenőrzés, kontroll alatt. A legtöbb ember ha otthon van, legutolsò lenne hogy dolgozna. Nalunk is volt home office egy időben, de a 20 emberből 17 alkalmatlan volt rà. Àllandòan kèsèsek a hataridőkkel, elfelejtès, stb.
2017. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég gyakori. Vodafone, SAP, Magyar Telekom, BT csak hogy pár multit mondjak ahol alap dolog.
2017. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A mentalitás miatt.

Tetszik-nem tetszik, a magyar társadalom java enyhén szólva tróger.

Nem csak itt mutatkozik meg, hanem kb mindenhol és épp ezért nem is jelennek meg nálunk nyugati király dolgok(ingyen kávé, egyéb szolgáltatások), mint például a home office.

2017. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert akkor a főnökök nem ellenőrizhetnék minden percben az alkalmazottakat.
2017. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Céges kultúra és munkavállalói hozzáállás kérdése. A Home Office csak addig működik, amíg a dolgozó ténylegesen DOLGOZIK otthon és hatékony tud lenni. Sajnos az átlag Magyar nem ilyen, a cég pedig nem fogja engedni a Home Office-t, ha azt látja, hogy tizedannyi munkát végez el a dolgozó otthonról.
2017. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De szerintem megfelelő kontroll mellett azért kivitelezhető lehetne..

Tudom, a multiknál bevett szokás, de hát ugye nem mindenki multinál dolgozik. :-)

2017. jan. 4. 14:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
multiknál sem mindenki dolgozhat otthonról. Csak bizonyos munkakörökben és pl. 1 év ottani munkaviszony után.
2017. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is lehet otthonról dolgozni, de csodák csodájára az emberek 95%-a heti 5-ből 5 nap ott van bent az irodában. Először nagyon varázslatos a lehetőség, hogy otthonról dolgozhatsz, de ha elakadsz a munkában vagy segítség kéne, akkor ezerszer macerásabb ezt e-mailen meg telefonban intézni, mint szóban letudni 2 perc alatt.

A home office szinte mindenki számára inkább csak azt jelenti, hogy valami dolga van otthon aznap és amellett dolgozik (ami gyakorlatilag inkább egy fizetett szabadságnak felel meg sokszor, de ez most mindegy).

2017. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen a dolgozók hozzáállása miatt sztem. Ismerek olyant, akkor otthonról dolgozik, és ugyanolyan jó, sőt jobb, mint néhányan, akik bent vannak. Azért, mert nem akarja, hogy a kollégák panaszkodjanak, hogy "bezzeg ő megteheti, otthon van egész nap és semmit nem csinál", de ahogy észrevettem ez a ritkább. A párom is 1-2 napot otthonról dolgozik; a telefont olyankor szinte soha nem veszi fel, mert minek, majd azt mondja, épp elfoglalt volt, a mailekre órákkal később válaszol, mint egyébként, mert közben filmezik, de olyan is volt, hogy munkadőben elment otthonról órákra ügyet intézni. ès sztem a többség így van ezzel, mindennel foglalkozk/na, csak a munkával nem, mert úgyse látja senki.
2017. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően én is azt gondolom, hogy jobban dolgozik az átlag ember, ha egyfajta kontroll alatt van.


Magamon is azt látom, hogy ha nincs határidő, akkor képes vagyok délben felkelni, délután szundítani, pizzát enni 2 óráig, elmenni boltba, aztán "dolgoztam" 1-2 órát. Plusz ha bármi elakadás, kérdés, hiányosság van, akkor az csak később lesz orvosolva.


Mondjuk bizonyos esetekben jobban szeretek itthon elvégezni 1-1 munkát, főleg olyat ami gépen dolgozós, e-mail írós, telefonálós.


Sajnos a cégnél én vagyok az "új ember", így eleinte minden aprósággal engem találtak meg, engem ugráltattak, akár azt is elvárva, hogy hagyjam a munkát mert neki fontosabb hogy... Plusz mászkálnak, pofáznak körülöttem, teljesen visszatartanak.

2017. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!