Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 21 éves pályakezdőként nettó...

21 éves pályakezdőként nettó 140000Ft mennyire elfogadható?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy ez milyennek számít. Őszintén szólva, nem tudom mennyit kereshetnek kb a korombeli pályakezdők.
2017. jan. 8. 18:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Állami szféra, ez kimaradt.

Sokkal előbbre persze nem lehet jutni ezzel (saját lakás), de ez nem is annyira eletcelom.

2017. jan. 8. 19:26
 12/21 A kérdező kommentje:

Külön lakrészem van, saját lakást hitellel nem szeretnék, hogy aztán fizethessem akár munkanélküliként is. Elvégre honnan tudjam, mi lesz 20 év múlva?

Kocsira való már most is van, de szeretek tomegkozlekedni. Utazni szeretnék, de arra simán tudok felretenni. (havi 100-at rakok félre)

2017. jan. 8. 19:29
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha havi 100-at félre tudsz tenni, akkor szerintem bőven jó.
2017. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Minden relatív. Budapesti albérlet árakat tekintve ez édes kevés. Végzettséget tekintve is viszonylagos. Nekem és a barátaimnak a végzettsége mérnök, mindannyian egy korúak vagyunk és pályakezdők. Átlagosan nettó 200-250 a havi bér bónuszok függvényében, cafateriaval mindennel. Két kirívó eset van, egyik esetben nettó 400 is összejön, ellenben rengeteg munkával, míg másik esetben nettó 600 maga az átlag de az kivételes eset és nem mondanám itthon általánosnak. Ezekhez képest a 140 rosszul hangzik mindenképpen. Jó (ez egy nagyon fontos szó) szakmunkás béréhez képest is elég gyenge. Ellenben a minimálbérhez képest és számos egyéb végzettséghez képest jó.
2017. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

10-es

"Igen ám utolsó, csak a nagy pénzügyi elvárásokhoz teljesíteni is kell egy alap munkateljesítményt ami sok embernek nem jön össze. Tapasztalat."


Hát ezek nem nagy elvárások, hanem alap elvárások! (A 300 nettó) Persze kell az alap munkateljesítmény, de ez sok munkáltató szemében azt jelenti hogy a beledet kidolgozod, mindennap túlóra, péntek este 8kor még normális h nem a családdal/barátnőbel/haverokkal vagy hanem bent gürizel! 3 ember munkáját végzed, mivel azokat kirúgták, de a töketlen HR hónapokig/évekig nem talál helyükre valakit! És persze mindezt a magyar viszonylatokban vagy szürke munkában, vagy egy multinál ahol nem is kezelnek emberként, csak biológiai erőforrásként...


Azt meg ne kelljen mondanom, hogy pont az öregebb, tapasztaltabb "rókáknak" kéne tiszta erőből támogatni a fiatal feltörekvő nemzedéket, akár áldozatok árán is! Mert ez a korcsoport fogja eltartani őket nyúgdíjas korukban! De ha így folytatják, mindenki elhúz külföldre, aztán éhenhalnak majd, vagy 100 éves korukig melózhatnak! Alap lenne, hogy a tudást maximálisan átadni, a fizetést átcsoportosítani a fiatalok javára, mivel egy öregebbnek már úgysincs rá szüksége! És átadni időben a szerepeket is, nem megvárni amíg a 60 éves senior-senior-expert akárkicsoda elmegy nyugdíjba utána meg pislogni nagyokat. Mert ez megy ma... az öregek féltik a pozíciójukat, a fiataloknak meg se pénz, se normális munkakör. Egyáltalán nem csoda h mindenki elhúz külföldre. Lehet a kormányt okolni de a begyöpösödött "bébi bum" meg "Y generáció" nagyon is tehet róla, hogy itt tartunk. Fáj az igazság, de ez van! Csak épp nem veszik észre, hogy pont ők fogják a legnagyobbat szívni emiatt.

2017. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ó a kis méregzsák, nem bírtad volna ki lepontozás nélkül :)
2017. jan. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen az első főállású munkámért nettó 170-et kaptam.
2017. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak úgy megjegyzem, hogy 2017-től a nettó minimálbér 127 ezer Ft, tehát ha csöves vagy és elmész sódert pakolni és mellette még összecsövezel valahogy napi 400 Ft-ot akkor lesz ennyi pénzed. Nem kell hozzá tanulni, vagy bármi előképzettség.

Ehhez képest a 140000 irreálisan kevés. Aki azt mondja hogy elég, meg a fiatalok nem érdemelnek többet az egy jól agymosott biorobot, a rendszer rabszolgája, ne higgy nekik. 140 semmire sem elég, főleg ha fiatal vagy.

2017. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A bruttó minimálbér 127000 Ft. Én nettó 140000 Ft-ról beszéltem.
2017. jan. 9. 18:56
 20/21 anonim válasza:
PL ha jogi egyetemet végeztél, ügyvédbojtárként össze tennéd a két kezed ennyi pénzért:D minden relatív
2017. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!