Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál a tisztiorvos?

Mit csinál a tisztiorvos?

Figyelt kérdés
Sokszor látom a tisztifőorvost különböző műsorokban nyilatkozni, cikkeket, amiben kérdezik, stb. De hogy néz ki a napja egy tisztiorvosnak? Miket csinál? Tudom, hogy ÁNTSZ-nél dolgoznak, de nem tudom, hogy mivel tölthetik a munkaidejük nagy részét. Sok a papírmunka, vagy terepre kell járni? Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!

2017. jan. 8. 23:57
 1/2 Donald J. Trump ***** válasza:
90%

Tisztiorvos = Tiszt + orvos

Olyan munkát végeznek, amely az egészségügyhöz kapcsolódik, de nem konkrét gyógyítási feladat, hanem annak megszervezése. Tulajdonképpen egy kormányhivatalnok, aki a kórházaktól kezdve a mentőkön, klinikákon, háziorvosokon, szanatóriumokon át egészen a járvángyüsekig mindenen "őrködik". 90%-ban irodai meló mindenféle levelezgetéssel - kutatással, konferenciázgatás, s igazából nagyon hasznos a létezése, amíg nem nő vízfejjé (Mo.-n szerencsére erről szó sincs jelen formájában).

2017. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Bár ha valakinek vannak még infói, meghallgatnám.


Azért is érdekel, mert harmadéves vagyok, és kezd az az érzésem lenni, hogy a konkrét klinikai orvoslás nem biztos nekem való - csak pl. a népegészségügyről eddig nem tanultunk. Mondjuk pont jövőre lesz ilyen órám.


Csak már az egyetemen lenézik a tisztiorvosokat, hogy az kb. nem is orvos...:\ Lány vagyok, és nincsenek olyan vágyaim, hogy az ország vezető agysebésze legyek, szeretnék egy rendes kis karriert, ami mellett belefér a család. Nah, majd elválik.

2017. jan. 9. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!