Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami érdekeltségű cégekné...

Az állami érdekeltségű cégeknél tényleg csak a kapcsolatokon múlik a feljebb lépés?

Figyelt kérdés

Például nálunk (autóipari multi), ha látják,hogy kidolgozza a belét az ember, akkor feljebb teszik, vagy ha azt nem is, tolják felfele a fizetését.


Ismerősöm dolgozik az egyik állami vasút vállalatnál.Szóba került egy előrelépési lehetőség.Neki mesterfokozatú gazdasági diplomája van, a másik jelöltnek csak alapdiplomája volt és se nem gazdasági,se nem műszaki.Mégis őt léptették előbbre, mert jók voltak a kapcsolatai.Nagyjából egyidősek.


Nálunk is vannak olyanok, akik próbálnak nyalni.De, hiába, hogyha a teljesítményük nem jó.Előbb raknak feljebb olyat, aki dolgozik rendesen és nem nyal.


Állami cégeknél meg hiába dolgozik jól, "nincs pénz előléptetni, nincs pénz pozíciót létrehozni".

Viszont, ha valaki jól épít kapcsolatokat, jól nyal, akkor egyből létrehoznak neki pozíciót.


Ismerősöm aki ott dolgozik mondta, hogy vannak, akik érettségivel egészen komoly pozíciókat töltenek be, nem kevés fizetéssel.



2017. jan. 13. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2017. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de sajnos nem csak az állami cégeknél, azoknál az elvileg piaci cégeknél is, amik valamilyen módon politikához közeliek - értsd: ma már újságok, tv, egyetem
2017. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
#2 vagyok - most látom, hogy nem választottam el, az egyetem nyilván nem piaci cég.
2017. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Nagyon sok ilyen állami cég van, de nem mind. A vasút az nyílván ilyen, de amik frissen, pár éve lettek államiak (pl. Rába) ott még nem annyira dívik ez a dolog.
2017. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk az ismerősöd példája szerintem tökre semmitmondó, a mesterdiploma nem jelent automatikus magas fizetést meg előléptetést. És igazából a munkakört sem nevezted meg, hogy miért lenne olyan rossz a másik ember alapdiplomája. Meg persze a lényeg is elmaradt, hogy az ismerősöd vagy az alapdiplomás teljesít-e jobban. Hidd el, hogy a piacon is előfordul az olyan, amit itt megfogalmaztál, hogy nem a sok papírral rendelkezőt léptetik elő, nem lehet abból egy egész életre megélni, hogy letettél egy mesterdiplomát, utána meg csak dőljön a lé.
2017. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Pont fordítva ! A multiknál van a lehúzás. Alig akarnak adni fizetést az embereknek, mert versenyszféra. Minden főnök az alkalmazottakon akar sprolni, hogy ő többet kapjon. Előre sem lehet jutni. Az állami a biztos hely, ami nem szűnik meg évente, mint egy cég.
2017. jan. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen a kapcsolatokon múlik, igen.
2017. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!