Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozik az nem ér rá...

Aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni?

Figyelt kérdés
A többségre ez még mindig érvényes?

2017. jan. 26. 10:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Tőlünk nyugatra hogy tudják megoldani,hogy az emberek tisztességes fizetést kapnak és megfizethető a termék is?


Úgy tudnak kenyeret venni,hogy elfogadható az ára és pék is olyan fizetést kap amiből meg tud élni.

2017. jan. 28. 11:44
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg sokszor annyit fizetnek amennyit a munkájuk ér. ÉS mondhatod hogy lehet nem sok a hozzáadott érték, de pedig ez a fontos. Ez erősen befolyásolja a fizetést.


Egy részt kivágva:

Egy vállalkozás termelékenysége, hatékonysága a vállalkozás által hozzáadott értéktől függ: minél magasabb a cég hozzáadott értéke, annál több felosztható jövedelem keletkezik. Amennyiben egy vállalkozás tevékenysége alig képvisel nagyobb értéket, mint az előállításához felhasznált anyagok összértéke (1+1=2,1), akkor a tulajdonosoknak és a munkavállalóknak csupán kevés pénzen kell megosztozniuk. Amennyiben azonban a végtermék jóval értékesebb, mint a felhasznált anyagok értéke (1+1=1000), bőséges pénzmennyiségen lehet osztozkodni. A hozzáadott érték tehát az első esetben gyakorlatilag nulla, vagy alig kimutatható, a második esetben pedig kifejezetten magas. A hozzáadott érték nagysága egyenes arányosságot mutat az értéket előállító emberi erőforrások színvonalával, a munkavállalók felkészültségével, képességeivel.


A folytatása: [link]


Ugyanakkor ha valaki olyan munkát végez amit sokan el tudnak végezni, akkor ott azért nem olyan nagy a hozzáadott érték és ebből következik, hogy az ára is alacsony a terméknek. Ellenben (ha már szoftverfejlesztőt felhoztad) ha egy kevesek által elvégezhető munka van, ott már jóval magasabb a hozzáadott érték, nagyobb tudásra van szükség, ami fel is tornázza az árakat.

ÉS ha valaki olyan munkát végez amit sokan el tudnak végezni, akkor

2017. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

na folytatás:

Tehát ha olyan munkát végeznek amit sokan el tudnak végezni akkor a cégnek se érdeke, hogy emeljen se az árakon, se a béreken, mert ha felmond gyorsan pótolja.

Pl informatikában nincs így. Egyik rokonom is jó példa. náluk felmondtak 3-an egymás után a fizetés miatt, hirtelen bónusz mindenkinek és egy nagyobb emelés. Vagy a rokonom is el akart később menni, ezt megtudták náluk ezért leültek vele beszélgetni és egy emelést adtak neki. És itt nem ilyen 20-30 ezrekre kell gondolni. (a fizetése bőven br. 1 millió felett van) Ellenben én szinte pályakezdőként (1,5 év tapasztalattal) a negyedét kapom, mert az én hozzáadott értékem még jóval alacsonyabb.

2017. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"Tőlünk nyugatra hogy tudják megoldani,hogy az emberek tisztességes fizetést kapnak és megfizethető a termék is? "


A kulcsszó a versenyképesség.


[link]

2017. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Én értem,hogy neked van egy vállalkozásod,de én dolgozok benne mint munkavállaló aki falat húz,betonoz,kenyeret és tortát süt,ruhát varr és nekem már nem lesz szép fizetésem.

Te meg az én munkámból élsz.Én értem,hogy voltak,vannak meg lesznek is munkakörök amik jól fizetnek,de a többség nem ilyen helyen dolgozik. Aminek megint csak több oka van.

2017. jan. 28. 13:12
 16/25 A kérdező kommentje:
14, a V4 3 tagja,hogy csinálta,hogy ennyivel előttünk van?
2017. jan. 28. 13:21
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"14, a V4 3 tagja,hogy csinálta,hogy ennyivel előttünk van?"


Úgy hogy versenyképesek. Emlékszem hogy a mostani kormány hangoztatta, hogy be fogjuk érni az osztrákokat. xDD Mostanra oda jutottunk, hogy a románok a versenytársak. Hazánk a 28 európai országból a 25. versenyképesség tekintetében.



"Én értem,hogy neked van egy vállalkozásod,de én dolgozok benne mint munkavállaló aki falat húz,betonoz,kenyeret és tortát süt,ruhát varr és nekem már nem lesz szép fizetésem. "

Mert a csúnya, gonosz munkáltató kihasznál. Egyébként akkor tessék, legyen neked is egy céged és minden problémád megoldódik. Senki se gátol benne.

2017. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, gondoltam, hogy a kérdező egy futóbolond. Igen, a főnököd egy gonosz alávaló gazember és azért nem fizet neked többet. Véletlenül sem azért, mert ennyit ér a munkád.
2017. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
46%

Azért aki a jövő nemzedékét neveli, azt nem nevezném "alacsony hozzáadott értékű" munkának !!!

S nincsenek a pedagógusok megfizetve.

Általában a probléma az, hogy a fizikai munka, a gyári munka, a szakmunka nincs megfizetve. Általános probléma ez Magyarországon.


S ha már a közhelyeknél tartunk, mindenkinek arra van ideje, amire akar.

2017. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Miért is vagyok futóbolond?

Nem mondom,hogy gonosz a főnök,de a pék ismerőseim nem arról beszélnek,hgy milyen magas a fizetésük.


Egyszerűen nem értem,hogy tudnak olyan fizetéseket adni tőlünk nyugatra,hogy az ne emelje az árakat túl magasra.


Az utolsónak igaza van. A kis embert is meg kellene fizetni.

2017. febr. 2. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!