Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek is elegetek van más az...

Nektek is elegetek van más az ostoba, álszent motivációs levelek írásából?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
már
2017. jan. 28. 14:39
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem szoktam írni
2017. jan. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
95%
Nem szoktam ostoba álszent motivációs leveleket írni. Ha nem érdekel egy munka nem jelentkezem rá, amire jelentkezem arra meg tudok értelmes indokokat, okokat is említeni.
2017. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Sosem írtam még motivációs levelet. Szerencsére egyik szakmámban (nyelvtanár, idegenvezető) sem divat.
2017. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is hatalmas tévút a motivációs levél. Egyáltalán honnan tudják, hogy a pályázó írta nem pedig valami ismerőse?
2017. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Onnét tudják, hogy nem-e valami ismerőse írta, hogy az interjún ha úgymond belekérdeznek a dolgokba, akkor makog-e össze vissza az illető vagy sem. Ha nem ő írta, akkor arról sem lesz fogalma, hogy mi szerepel benne, így az interjúztató kérdéseire sem fog tudni válaszolni. Ha pedig van olyan szerencsés valaki, hogy nem ő írja és még el is tudja magát adni az interjú közben, akkor neki összejött. Amúgy a legtöbb helyen kérnek motivációs levelet. Ha jól elakarod adni magad, akkor írsz. Ott jól kitűnik az, hogy mennyire tudsz fogalmazni és beszélni. Tehát ha mondjuk beírod az önéletrajzodba, hogy "jó kommunikációs képességekkel rendelkezem", de írsz egy motivációs levelet, ami tele van helyesírási hibákkal és tagolatlan és nincs benne egy normális összefüggő mondtam sem, akkor írhattál te bármit az önéletrajzodba. Nem kevés pályázatot adtam be az elmúlt egy évbe és volt pár hely ahonnét úgy hívtak fel, hogy tetszett a motivációs levelem.
2017. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jesszus, attól hogy nem ő írta még nyilván el fogja olvasni és felkészül belőle..
2017. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Onnét tudják, hogy nem-e valami ismerőse írta, hogy az interjún ha úgymond belekérdeznek a dolgokba, akkor makog-e össze vissza az illető vagy sem. Ha nem ő írta, akkor arról sem lesz fogalma, hogy mi szerepel benne, így az interjúztató kérdéseire sem fog tudni válaszolni. Ha pedig van olyan szerencsés valaki, hogy nem ő írja és még el is tudja magát adni az interjú közben, akkor neki összejött. Amúgy a legtöbb helyen kérnek motivációs levelet. "


Ez úgy, ahogy van, baromság. Nem a motivációs leveledet kérdezik ki interjú címszó alatt.


Egyébként én azt vettem észre, hogy minél képzettebb embert keresnek, annál kevésbé várják el a motivációs levelet. Például a tesco kér a diákmunkás árufeltöltőtől, de a Morgan Stanley az algoritmus fejlesztőtől nem.

2017. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: Igen ez nekem is feltűnt. Tőlem soha nem kértek még(IT). Viszont konkrétan láttam olyat, hogy gyári operátori munkára meg elvárták. Aminél tényleg nincs álszentebb dolog, ők is pontosan tudják hogy miért jelentkeznek az emberek olyan munkára. Senkinek sem az az életcélja, hogy kis szarokat szereljen össze droid üzemmódban.
2017. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Én a motivációs levélben elsősorban azt keresem, hogy a jelölt az interneten rendesen utánanézett-e a cégünknek. Ha nem, akkor a stóc aljára teszem az önéletrajzát. Aki nálunk szeretne dolgozni, legyen tisztában azzal, hova jön. Ha csak úgy beugrott egy interjúra, és a héten még megy tíz másik helyre ugyanezzel a motivációs levéllel, akkor biztosan nem én leszek az, aki felveszi. Ez hétszentség...
2017. jan. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!