Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van a motivációs...

Mi értelme van a motivációs levélnek? Miért erőltetik?

Figyelt kérdés

Mármint elméletben értem a lényegét.

Csakhogy a valóságban igen keveseknek adatik meg, hogy annál a cégnél, abban a pozícióban dolgozhassanak, ami a vágyuk.

Eleve általában a szakma választásánál is az dominál, hogy van-e képzés a városban, mennyibe kerül, indul-e a abban az évben, ki tudom e fizetni..

Aztán a munkakeresésnél.. Miért szeretne nálunk dolgozni? Meeeert.... kell a pénz? Miért épp a mi cégünknél? Mert a városban hirdettek meg 4 munkalehetőséget és ez az egyik. Mi a motivációja? A pénz.


Szóval elméletben jól működik, de a gyakorlatban semmi értelme. Még annak se, hogy meg tud-e valaki írni egy motivációs levelet, azt bárki megírhatja helyette, aki szebben tud fogalmazni.

Én is munkakeresés előtt állok és oda megyek dolgozni, ahova felvesznek. Persze én azért ki tudok nyögni egy motivációs levelet, csak az értelmét nem látom.

Nem látom értelmét, miért várják el, hogy összehazudjak mindent.

Ha az a cél, hogy a HR-es lássa, én vagyok a legjobb jelölt.. nah arra is összekamuzok akármit.


Vagy ennek ez a lényege? Aki (vagy az ismerőse) jobbakat tud összehazudozni, azt hívják be interjúzni?


2017. jan. 23. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még soha nem írtam motivációs levelet. Az önéletrajz legyen jó, a jelentkezésbe meg bele kell írni, hogy itt és itt vegyék fel veled a kapcsolatot, és kész.
2017. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az oké, de van ahol külön kérik (elég sok helyen).
2017. jan. 23. 18:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Előszűrésnek jó például. Az írásból elég jól kivehető valaki személyisége. Nem mindenhol arra kíváncsiak, hogy hol tanultál, mit tanultál, stb., hanem hogy milyen a személyiséged, bírni fogod-e a nyomást a munkádban, fogod-e tudni priorizálni a feladatokat, illetve beleillesz-e majd az adott csapatba.

Mindamellett tök érdekes infók kiderülhetnek, olyasmik amik egy CV-ből nem.

2017. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

erre mondtam, hogy elméletben jól működik:)

2017. jan. 23. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg beleképzelni magad a HR helyébe.:)

Hiába nincs fejlett kultúrája itthon, de azért igyekszik az ország, na. :)

Egyébként vannak egész jó kis módszerek előszűrésre, szóval nem csak elméletben működik, hanem a gyakorlatban is.

2017. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
anno 12 éve friss végzősként írtam ilyet pár helyre, azóta tojok rá és mégis van munkám ;)
2017. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

na

amint itt irta

hogy 12 éve irt amikor pályakezdő volt

utánna nem


ez az emberek

hát nem is kell irni ilyen helyekre


Önéletrajzot se küldök vagy aki például


Önéletrajz + Fényképet kér azt is kikerülöm


vannak komolyan olyanok akiknek a fényképe nem jó

nem sikerül , nem fotogének

tulajdonképpen diszkrimináció

majd úgyis a legelső munkanapon ha nem felel meg elküldi

vagy a próba idő alatt el tudja küldeni hogy nem felelt meg


hogy betud-e illeszkedni , vagy hogy birja

nem egy motivációs levélből kellene kiszürni

lehet hogy tévednek:))


vagy közben , interjúnál is elküldhetik

tehát interjú után

aki nem megfelelő

----

leirok egy történetet

láttam egy lányt webcamon

és fényképei is voltak


webcamon 3 D -ben egész más az ember arca

a lány szép volt


foton meg nem annyira,

2017. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert kíváncsi rá, hogy valóban komoly - e az érdeklődésed, vagy csak azért pályázol, mert éppen jobb nincs.

(nem a szomorú realitást akarja hallani: hogy kell a munka, mert a csekkek nem fizetik ki önmagukat. Hazudj valamit, ami hihető)


Kíváncsi, hogy tudsz - e valamit a cégről, vannak -e elképzeléseid a betöltött - pozícióval kapcsolatban, valamit azt, hogy tudsz - e értelmesen fogalmazni.

2017. febr. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval kíváncsiak rá, hogy mennyire tudok jól összehazudozni mindent. Érdekes:) Nem az, meg tudom írni, kitalálok én akármit egy takarító állásra is akár :D csak értelmetlennek tartom
2017. márc. 6. 16:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Így van: Értelmetlen.


csakhogy ettől még ezt kell csinálni mindenkinek, aki állást akar mostanság.


Amikor megkérdik, hogy miért az Ő cégükhöz pályázol, NEM MONDHATSZ igazat:

"mert nincs más olyan munka, ami belefér a képzettségembe és a számlák nem fizetik ki önmagukat.... "


Az, hogy miért ennyire álszent minden munkáltató, hogy a szomorú igazságot egyik se akarja hallani, azt tőlük kell megkérdezni...


A pályázó alkalmassága úgysem egy interjú során derül ki.

2017. márc. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!