Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédi irodákhoz fel szoktak...

Ügyvédi irodákhoz fel szoktak venni joghallgatót irodai munkákra?

Figyelt kérdés
Negyedéves vagyok és jó lenne, ha egyetem mellett tudnék valami ilyet csinálni, akár fénymásolás vagy kávéfőzés :D étteremben dolgoztam de már jó lenne olyasmivel foglalkozni ami kötődik is majd a végzettségemhez. Nem tudom, ez hogy működik vagy van-e egyáltalán ilyenre lehetőség.

2017. jan. 28. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. És a helyi kamarák oldalán rendszeresen hirdetnek is ilyen állásokat.
2017. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahol csak fénymásolni meg kávét főzni vagy jó, onnan menekülj!


Facebook-csoportokban sok gyakornoki helyet hirdetnek, de akár irodáknak is írhatsz, hogy van-e felvétel.

2017. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
semmi kozod hozzá
2017. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kétféle dolog létezik:

- Ingyenesen gyakornokként bárhol szívesen fogadnak (illetve a legtöbb helyen), és ilyenkor - normális helyeken - nem munkavégzést várnak el tőled, tehát te nem ingyenes munkaerő leszel, hanem tanítanak. Pl. megmutatják a cégeljárást, fmh-t, végrehajtást, kereseteket, visznek tárgyalásokra... tényleg hasznosan töltöd az idődet, nagyon sokat fejlődsz, és ezt követően meg tudod állapítani, hogy tetszik-e az adott terület, szeretnél-e majd később ilyen irányba menni. Negyedévesként pedig már a kötelező gyakorlatodat is megcsinálhatod (ha eddig még nem tetted), tehát azt is aláírják neked.

- Ha pénzért szeretnél dolgozni, az már nehezebb, mert érdemi, hasznos munkát nem sok gyakornok tud végezni, hiszen még nincs meg a szükséges végzettséged. Egyes irodákban van bőven olyan munka, amit ki tudnak adni (egyszerűbb cégeljárást, szkennelést, e-aktát, stb. egy gyakornok is meg tud csinálni), és így ők fogadnak és fizetnek érte, de sok helyen ezt a titkárnők megcsinálják, és nem fognak ezért még egy embert megfizetni. Szóval ilyet már nehezebb találni, de persze nem lehetetlen.

2017. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A joghallgatóra semmi érdemit nem lehet rábízni, mert az égvilágon semmit se tud a jogról, hangsúlyozom, a végzett, kezdő ügyvédjelöltek se.

Na most a gyakornok - hallgatónak még a jogi alapismeretei is hiányosak.


Az, hogy tanítsanak valamire gyakornokként, ahhoz igazából semmi érdeke nem fűződik az irodának, mert még az alapbizonyíték (jogi diploma) sincs meg, arról, hogy legalább elméleti szinten tisztában vagy a joggal.


Amit csinálhatsz azonban, az az ügyintézési tevékenység. Földhivatalba sorban állás, iratbeadás, hatósági, kormányablaki ügyintézés. Ezt most még lehet nem látod, de rendkívül hasznos.


Ezeket én is gyakornokként tanultam meg, később ügyvédjelölt koromban emiatt körökkel előnyösebb helyzetben voltam, azon jelölt társaimmal szemben, akik ilyet nem csináltak.


Most, ügyvédként, meg nem vennék fel gyakornokot, mert nincs időm tanítani...


De azért próbálkozz...hátha sikerül.

2017. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Azért elég nagy túlzások vannak abban, amit itt előttem leírtak: vannak bőven ügyvédi irodák, amelyek érdemi munkára keresnek gyakornokokat, persze, nem a legizgalmasabb témakörökre, hanem az olyan ügyekre, amiket rutinból meg lehet csinálni (pl. felszámolási kérelmek benyújtása a bírósághoz, civil szervezetekkel kapcsolatos iratok elkészítése, cégügyek nyomtatványon, stb.).

Ez érdemi ügyintézői munkakör, bár elég favágó. De kezdésnek jó.

Adnak fizetést is, keveset (havi 50 körül), általában nem vagy nem teljesen bejelentve.

Ilyen lehetőségeket valóban lehet találni a Facebookon, a jogiforum.hu-n és hasonló helyeken.

2017. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azért elég nagy túlzások vannak abban, amit itt előttem leírtak: vannak bőven ügyvédi irodák, amelyek érdemi munkára keresnek gyakornokokat, persze, nem a legizgalmasabb témakörökre, hanem az olyan ügyekre, amiket rutinból meg lehet csinálni (pl. felszámolási kérelmek benyújtása a bírósághoz, civil szervezetekkel kapcsolatos iratok elkészítése, cégügyek nyomtatványon, stb.)."



Nincsenek rutin ügyek! Minden ügy más! Legfeljebb olyanok vannak, amiket az ember már rutinból csinál több év gyakorlattal a háta mögött.



"Adnak fizetést is, keveset (havi 50 körül), általában nem vagy nem teljesen bejelentve."


Ezt a nem teljesen bejelentve - dolgot azért magyarázd meg!


Ügyvédkedem már néhány éve, de ilyenről nem tudok, hogy valakit nem teljesen jelentenek be a munkáltatók.

Mire gondoltál pontosan?

2017. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Utolsó: úgy látszik, eddig egy vagy kevés helyen dolgoztál csak, nekem több irodából van tapasztalatom (és számos helyről beszélgetések alapján is). Gyakornokot ritkán szoktak az adóhatósághoz, tb-hez bejelenteni, mivel neki hallgatói jogviszonya van.


Amit a korábbi hsz-ban említettem, azaz a civil szervezetek ügyei pl., vagy a felszámolási kérelmek bizony, egykaptafára mennek, csak a név változik, néhány ilyen után rutinból lehet megoldani a feladatokat.

Dehogy más minden ügy, bárcsak úgy lenne.

2017. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Gyakornokot ritkán szoktak az adóhatósághoz, tb-hez bejelenteni, mivel neki hallgatói jogviszonya van."



Pont erről beszéltem, mester!


Ez nem a "nem teljesen bejelentés" kategória, hanem a NINCS BEJELENTVE helyzet.


Csak, hogy értsd.


Vagy akkor nem tudod, mit is jelent kis országunk TB - jogában a bejelentés jogintézménye.


Összekevered a rutinügy fogalmát a rutinmunka fogalmával.

Rutin ügy nincs és nem is lehet.

Az viszont, hogy valamilyen ügyet "rutinból" old meg valaki, mert 30 éve csak ezt csinálja, na olyan lehet. De ettől még ezek nem rutin ügyek.


Felszámolásoknál sem csak annyi van, amit mondasz.

Nemcsak a nevet kell kicserélni az ügyeknél. Nemcsak ennyi a jogi munka ezeknél.


De ha ezt nem érted, akkor felesleges magyarázni is.


Felszámolások egy kaptafára mennek....csak a nevet kell kicserélni egy szervezet felszámolásánál....Bizonyára nem vagy ügyvéd. Ezt az álláspontot NE NAGYON HANGOZTASD mások előtt, akik értenek is ilyenekhez!

2017. febr. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!