Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a tudás számít és nem a papír?

Figyelt kérdés
Pont fordítva tapasztalom, nyelvből diplomáztam, úgy, hogy gyakorlatilag nem beszélem az adott nyelvet (csak jól tudok magolni idegen nyelven is, így szereztem belőle felsőfokú nyelvvizsgát is, megtanultam 5 sablon mondatot és mondtam egy-két nem mindennapi szót pl: szagelszívó, környezetvédelmi adó stb., ez bőven elég bármilyen bizottság lenyűgözésére). A lényeg az, hogy ebből sosem volt hátrányom a munkaerő piacon, sőt. Ha pl. olyan helyre kerültem ahol hivatalos e-maileket kellett küldeni idegen nyelven, akkor megtanultam 3 sablon mondatot, úgyis mindenkinek ugyanazt kell írni, meg már a neten minden nyelvtani szabály elég szájbarágósan el van magyarázva. Ezen kívül a tudást bárki meg tudja szerezni, ezzel szemben egy papír megszerzése már mutat némi életrevalóságot, talpraesettséget (pláne ha nincs tudás mögötte).

2017. jan. 29. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Droidmunkánál ez lehet működik, de ha már van egy külföldi főnököd, akivel rendszeresen megbezsélésed van, jelentened kell neki meg külföldi kollégákkal kommunikálni, problémát megoldani, akkor bizony te is kitörölheted a papírral.
2017. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Itthon ez meg talan mukodhet, de mi van azzal, aki kulfoldre akar menni? Az angol fonok nem igazan fogja toleralni, ha folyamatosan ugyanazt a 10 mondatot daralod neki helyesen, de ha mas tema van, akkor mar makogsz ossze-vissza es nem ertik, mit akarsz.

Forditva is igaz, ha az interjun megalltad a helyed (mert ott par kacifantos szoval nem fogsz labdaba rugni), akkor nyilvan ben fog kidobni csak azert, mert nincs papirod. O latta, hogy tudsz beszelni, a tobbi nem erdekli. Mint ahogy akkor sem, ha nem birsz osszehozni egy epkezlab mondatot sulyos nyelvtani hibak nelkul.

2017. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy neked még csak ilyen munkád volt, hogy ezt kellett megtapasztalnod. Viszont az jó, ha te úgy látod, hogy semmi hátrányod nem származik abból, hogy nem értesz az adott munkádhoz.

Viszont amit arról írsz, hogy: "Ezen kívül a tudást bárki meg tudja szerezni, ezzel szemben egy papír megszerzése már mutat némi életrevalóságot, talpraesettséget (pláne ha nincs tudás mögötte)." egyszerűen nem igaz. Pont, hogy azok, akik csak papírt szereznek, de tapasztalatot és tudást nem, azok hullanak ki a leggyorsabban a fontos pozíciókból. Egyszerűen nem tudnak versenyképesek maradni azokkal szemben, akik hatékonyak és értenek hozzá. Én is ismerek olyat, akinek pl. 2 diplomája van (nem gagyi büfé szakok, hanem a legkomolyabbakra gondolj) a munkájában valahogy mégsem tudja elérni azokat a célokat, amiket elképzelt magának. A papír megszerzése után jön a lényeg.

Egy nyelvvizsgát bárki meg tud csinálni, aki hajlandó rászánni az időt. Főleg manapság. Egy közepesen unalmas irodai munkára elég. Nyelvtudásnál pl. tolmácsolni vagy tárgyalni nem valószínű, hogy elhívnának a külföldi partnerekkel. Max rád bíznak egy kis kuli fordítási munkát meg néhány email írást.

2017. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is mondta, lehet hogy droidmunkánál (vagy ahol törvény előírja), de pl szoftverfejlesztőként ez lehetetlen. Magam is az vagyok, illetve mikor rokonommal beszélgettem, mondta hogy neki mindegy ki honnan jött mikor interjúztat. Volt hogy BME-t dobot ki mert retard volt.
2017. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kolléganőm, aki mindig ugyanazt a pár mondatot mondta a külföldi ügyfeleknek. Ha visszakérdeztek, elismételte, szó szerint ugyanúgy. Ennek 2 oka is volt, egyrészt nem tudta másképp megfogalmazni a mondandóját, másrészt pedig volt, hogy egyszerűen nem értette a kérdést.

Vannak amúgy olyan munkák, persze, ahol mindig ugyanazt a 2 soros emailt kell írni, de lássuk be, itt úgy szól az álláshirdetés, hogy "nyelvtudás előny", vagy "alapfokú nyelvtudás követelmény". Én is nyelvszakon végeztem, volt, hogy óra végén

2017. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én két éve jelentkeztem egy könyvelő állásra, miért ne alapon, akkor kezdtem a sulit. ÉS teszt után engem választottak, 20 jelentkezőből. Mindenkinek volt papírja rajtam kívül...
2017. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
... kérdezett valami nem az anyaggal kapcsolatos dolgot a tanár, és az illető csak magyarul tudott válaszolni. Szóval én is láttam már ilyent, de büszke nem lennék rá. Ahol tényleges nyelvtudást kérnek, ott bizony bármikor képesnek kell lenni szinte bármiről beszélgetni (mikor 10kor kezdődik a megbeszélés, de 10:02kor még hiányoznak ketten, akkor a jelenlévők bizony mindenfelerol beszélgetnek).
2017. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt megnézném, hogy boldugulnál valós nyelvtudás nélkül egy autóipari mérnöki interjún, ami 90 %ban idegen nyelven megy. Vagy a sablonmondataidsal, amikor a német OEM-nek próbálod elmagyarázni, miért gondolod úgy, hogy nem kell visszahívni 30ezer autót
2017. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondjuk nálunk nem tudnád eljátszani mert a német gyáral is kell kommunikálni úgy hogy meg is értsék!

Van pár kolegám akinek nincs semmilyen papírja arról hogy beszélnek németül mégis ők is kommunikálnak telefonon és emailbe a német kolegákkal.

2017. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Omlett du fromage!
2017. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!