Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még esély rá, hogy felhívn...

Van még esély rá, hogy felhívnak, vagy már hagyjam inkább?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra január 22.-én. Úgy volt hirdetve, hogy az önéletrajzokat január 25-ig várják. Egy ismerős, aki ismeri a cég főnökét, beajánlott neki is, illetve elküldte ő is direktben a főnöknek az önéletrajzomat. Eddig sajnos nem hívtak, én már igazából letettem a dologról, de talán lehet esély rá, hogy még értesítenek, vagy már megtették volna? :) Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2017. febr. 2. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, igazság szerint. :S

De ha kell valamiféle állás, akkor mehetsz a következő munkahelyet megpróbálni.

Lehet, hogy hónapokig el fog húzodni egyébként az, hogy "kit vesznek fel".

Szóval van, de inkább gondold azt, hogy "nem fognak hívni".

2017. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, semmiképp nem maradtam meg ennél, jelentkeztem azóta is több helyre, folyamatosan! Csak ez jó lenne, illetve lett volna... :)
2017. febr. 2. 21:10
 3/3 Kónya Ágnes ***** válasza:

Sajnos nagyon gyakori, hogy nem jeleznek vissza a toborzók, HR menedzserek és heteken keresztül nyitva hagyunk egy lehetőséget. De ez nem azt jelenti, hogy te nem veheted fel a kagylót és nem érdeklődhetsz.


Ráadásul az esetek 95 %-ában a toborzással, kiválasztással foglalkozó kollégák azért nem értesítik a "nem befutó jelölteket", mert nagyon el vannak havazva. De szívesen segítenek, ha az álláskeresők kérik. Arról a lehetőségről se felejtkezzünk el, hogy közbejöhetnek olyan dolgok, amelyek rajtuk kívül állnak és valami miatt elhúzódik a kiválasztás.


Érdemes mindenképpen felhívnod őket, ha nem jeleztek, hogy hogyan áll a kiválasztás folyamata. Ez nem furcsa. Épp ellenkezőleg! Az utánkövetés az álláskeresés szerves része.


Üdvözlettel:


Kónya Ágnes

Karrier Enteriőr

2017. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!