Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keres egy egészségügyben...

Miért keres egy egészségügyben dolgozó diplomás többet, mint egy szintén (természetesen) egészségügyben dolgozó orvos (rezidens)?

Figyelt kérdés

Létezik a rezidens orvosoknál ún. Markusovszky ösztöndíj, ami nem tartozik az alapjövedelemhez, az ügyelet szintén nem. A kérdésem az alapjövedelemre irányul.

Biztosan tudom, hogy egy rezidens orvos ösztöndíj és ügyeleten kívül kevesebbet keres mint egy sima diplomás, aki az egészségügyben dolgozik egy sima 3 év alatt megszerzett diplomával, orvosként persze 6 évet kell tanulni, mégis kevesebb az alapjövedelemet fizet az állam ezért az EGÉSZSÉGÜGYBEN. Ezt nem tartom reálisnak, mert kb. nettó 70 ezer a különbség. Az tény, hogy az orvosoknak vannak pótlékaik, de ezért általában többet kell dolgozniuk és ha valaki azzal jön, hogy az orvosokat tömik hálapénzzel az sem igaz minden orvosi szaknál.


2017. febr. 4. 19:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem az egészségügyben dolgozó személy diplomájának nincs köze az egészségügyhöz, ezért tartom ezt így igazságtalannak.
2017. febr. 4. 20:02
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
A rezidens még nem teljes értékű orvos, ezért nem a közalkalmazotti bértábla alapján kapja a fizetést...ami igazából valóban ösztöndíj.
2017. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Bértábla... ami szerintem amúgy rohadt igazságtalan. Egy kezdő tanár pont ugyanannyit dolgozik mint egy nyugdíj előtt álló (talán még lelkesebb is), a felelőssége is ugyanannyi, az öreg mégis majdnem kétszer annyit keres.
2017. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy nem igazságos, de nem ezért. Szerintem az jogos, hogy valakit "többre értékelnek" fizetésben ha tapasztalt, mint ha nem. Az viszont, hogy kik tartoznak ugyanabba a bértáblába, egyáltalán nem igazságos (szerintem). Annak ellenére írom ezt, hogy az én idősebb tanáraim egyáltalán között is felleltem alkalmatlanokat így utólag, felnőtt fejjel.

Viszont a kérdés az volt, hogy miért keres valaki nem orvosként többet az egészségügyben, mint egy rezidens orvos. Egy rezidens elvileg nem is dolgozhatna felügyelet nélkül (a valóságban ez persze nincs így) ezért nem teljes minősül "teljes értékű" munkavállalónak. A rezidens tulajdonképpen onnantól kezdi a szakmát, hogy rezidens lesz.

2017. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a két személy között nincs nagy korkülönbség csupán 1-4 év.
2017. febr. 5. 08:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem rezidens Vagy és nem nálunk. Ilyen hozzáállással ne válaszd ezt a szakmát. Szerinted melyik orvos él kizárólag a heti 40 órás kórházi melójából? Én még olyat nem láttam, pedig köztük vagyok :). Amúgy nem az életkor a lényeg. Az egyik még tulajdonképpen tanuló, a másik már nem. Két külön szakma. Amúgy ez sok helyen így van. Az élet ilyen. Egy jó kőműves is jóval többet keres, mint egy nyugdíj előtt álló osztályvezető főorvos. Egy gyári munkás is többet visz haza 3 műszakban, mondjuk csak havi 2 szombati túlórával mint egy átlag orvos, rezidensnél meg főleg. Most persze Markusovszky ösztöndíjat, egyebeket leszámítva. Nőj fel, ez van, ha nem teszik lehet szakmát váltani, vagy két helyen melózni, mint egy átlag magyar. Sok orvos, ápoló sem egy osztályon melózik csak, hanem vállal másod állást akár más osztályon is, más kórházban is pár órában, vagy csak ügyeletet ad pluszban más osztályon is, vagy a városi orvosi ügyeleten is dolgozik. Sokan összetársulnak és magán rendelőben is dolgoznak. Középkorúak közül, idősebbek közül sokan tanít az idősebbek közül. Szerintem nem is nagyon van orvos, aki az egy 8 órás kórházi állásából él csak. Nálunk legalább is ez megy a fiatal rezidensek, fiatal a szakorvosok körében. Nálunk is van epidemiológus 8 órában, másod állásban meg sima ápoló hétvégén, este. Hát egyedül neveli a lányát aki tanul.
2017. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ismét aktuálissá vált a téma.

Az egyik oka, hogy felesketik az orvosokat, hogy kötelesek dolgozni, életet menteni bármikor ha úgy adódik, különben büntetőjogi következménye lesz. Kihasználják őket.

A másik, hogy amint a korábbi tudatlan hozzászólók írták, nem tartják a rezidenseket teljes értékűnek, mert azt hiszik nem dolgozhatnak egyedül, holott ez nem igaz.

Általában az alacsonyabb műveltség együtt jár a nagyobb szájjal és követelőzéssel, ami hatásos.

Személy szerint én azt nem tartom igazságosnak, hogy egy tanár a maga több hónapos szabadságával és heti nem 40 órás munkaidejével ugyanannyit keres mint egy rezidens, akinek kötelező ügyelnie és alig van szabadsága, délutánonként meg tanul, készül a következő napra. A szaktanárokról meg nem is beszélve.

2020. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!