Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás pályakezdőként...

Diplomás pályakezdőként hogyan találhatnék állást a szakmámon kívül? 22F

Figyelt kérdés

Sajnos elég piacképtelen szakot végeztem, amivel nem lehet elhelyezkedni szakmán belül. Így újra fogok felvételizni az egyetemre majd valamikor (még van 6 állami félévem) és elvégzek egy keresett szakot. Viszont addig dolgozni akarok (minimum fél - 1 év), de nem tudom hol. Azért lenne szükségem a munkára, hogy tudjak gyűjteni pénzt a továbbtanulásra, mivel szüleim nem támogatnak (eddig se támogattak, vettem fel diákhitelt + ösztöndíjat kaptam). Mivel már diákhitelem így is van, az kilőve. Diákmunkában nem bízok, mivel van, hogy hetekig, hónapokig nem hívtak sehova, plusz elég hülye rendszer van erre...szóval az is csak átmeneti megoldás.

Valami állandó, normális munka kellene, a fizetés nem olyan lényeges, nettó 80-90 ezer környékén már elvállaknám, mivel úgyis csak ideiglenesen lennék ott, nem onnan szándékoznék nyugdíjba menni. Ja és azért ne szart lapátoljak. Nyelvismeretem nem túl erős, angolból középfok (írásban felsőfok, de szóban nem), így a multik is kiesnek nagyrészt.


Valami ötlet, tanács, tipp?


2016. dec. 4. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a második diplomát csak fizetősön szerezheted meg, ha nem MSC. Irány a gyár!
2016. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1: Most már új jogszabály van érvényben erre vonatkozóan, a 12 állami félévet úgy használod fel, ahogyan akarod.


[link]


"A diploma megszerzése után elvégezhetek még egy alapszakot?


Most már akkor is kaphattok állami helyet, ha már van az adott képzési szinten egy diplomátok. Ilyenkor az állami félévek pont úgy fogynak, ahogy az előbb leírtuk: egy hároméves alapképzés utána még pont belefér a 12 félévetekbe egy második alapképzés."

2016. dec. 4. 12:30
 3/4 anonim válasza:
Árufeltöltőnek szerintem felvennének, a kereskedelemben munkaerőhiány van.
2016. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akárhol, mert valamiért a legtöbb helyen tök mindegy miből van diplomád, csak legyen alapon nézik az embert
2016. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!