Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erre az állásra érdemes...

Erre az állásra érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés

[link]


Nem ismerem se az Accesst, se az SQLt, de van közgazdász diplomám.



2017. febr. 5. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

"Nem ismerem se az Accesst, se az SQLt, de van közgazdász diplomám."


Az elvárásokba egyértelműen le van írva hogy mi kell. Ha nem felelsz meg valamelyiknek akkor nem vagy alkalmas a munkára. Persze ettől független megpróbálhatod, mert mindenhol munkaerőhiány van gyakorlatilag, és lehet hogy ha sok másban penge vagy, csak egy dologba nem, akkor lehet betanítanak rá, vagy beiskoláznak ha nagyon kellenél nekik.

2017. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hányszor írod ki ezt a kérdést? Tegnap is volt már.


Ha úgy lenne kint az álláshirdetés, hogy előny ha értesz az SQL-hez, akkor azt mondom, hogy oké, persze, jelentkezz. De itt ez van: "Magas szintű adatbázis-kezelési ismeretek (SQL, Access, Excel)".

Magas szintű. Mondjuk szerintem ez nem jelent bonyolultabbat annál, mint hogy tudj lekérdezéseket írni, de a leírásból nem az jön le, hogy szívesen betanítanának nulla szintről, ide már tudással rendelkező ember kell.


Egyébként az SQL alapjai pár hét alatt megtanulhatóak nulláról, szerintem állj neki, mert rengeteg helyen előny.

2017. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap nem én írtam ki. De a kérdezőnek hála találtam meg a hirdetést. :D
2017. febr. 5. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Elemző pozira adatbáziskezelési ismeretek nélkül jelentkezni értelmetlen.
2017. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Jelentkezhetsz, ugyan ki tiltja meg?

Más kérdés, hogy választ sem fogsz kapni.

2017. febr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jelentkezhetsz választ sem fogsz kapni.
2017. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Normális egyetemre kellett volna járni.
2017. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Normális egyetemre kellett volna járni."


Semmi baj nincs ezzel a diplomával, de egyszerűen nem értem, miért nem evidens, hogy minden ilyen képzésen oktatnak legalább egy félév SQL-t. Ma már a pénzügyek, könyvelés nem papíron megy, hanem adatbázisokon tárolják az adatokat, ehhez meg azért többnyire elengedhetetlen valamilyen SQL nyelvjárás ismerete.

2017. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!