Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha skandináv országban szeretn...

Ha skandináv országban szeretnék dolgozni, akkor elengedhetetlen a helyi nyelv ismerete?

Figyelt kérdés

Diplomásként gondoltam kimenni és angolul/franciául nagyon jól ismerem az adott szaknyelvet.


Így is meg kell majd tanulnom pl. norvégül? A cég komolyabb multi, így angolul menne a munka elvileg.


Azért kérdezem, mert ha nem muszáj, nem szánnék időt egy ilyen kisebb nyelvre.



2017. febr. 5. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem, a Skandináv országok voltak a kérdésben, Norvégia csak példa volt.

Másrészt teljesen mindegy, mivel náluk is jól megy az angolt, be is linkeltem.

Szal be kellene fejezni a szarrágást.

2017. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

"Na ezt szorozd be annyival, amennyivel előttünk vannak a svédek. "


Nem Svédországról van szó. Tudom, hogy baromira meglepő számodra, de Skandinávia a legszűkebb értelmezésében is legalább 3 ország.


Nagyon látszik, hogy mosogatni jártál te csak külföldön.

2017. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Jó, tehát most ezen rágóztok, hogy Svédországgal példálóztam.

Mert mintha Norvégia vagy Finnország esetében nem állna meg az, amit írtam.:D

Látom nagyon fáj a pofáraesés;)

2017. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Még Svédország esetén sem igazán áll meg csak nagy jóindulattal. Norvegoknal meg egyáltalán nem. De gondolom életedben nem dolgoztak még skandináv cégnek, onnan a szuper infoid...
2017. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Nem az a baj, hogy idejössz, mindenkinek ellentmondasz és azt képzeled, hogy itt mindenki hülye te meg helikopter, az igazán nagy baj, hogy mindjárt személyeskedéssel indítasz mindig. Ebből az jönne le nekem független szemlélőként, hogy azért vagy ideges, mert pontosan tudod, hogy nincs igazad. Szóval legközelebb próbáljál meg inkább érvelni, az jobban szokott kisülni. Ez csak egy tanács a jövőre nézve, a kérdező meg annak hisz akinek akar.
2017. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
Olajmérnökként a kutyát nem fogja érdekelni, egy fodrászszalonban meg kell tudni norvégul. Multik nem kérik számon, a munkanyelv mindenhol angol, előbb-utóbb meg úgyis magadra szedsz egy csomó mindent, egyrészt, mert a norvég elég könnyen tanulható angol alapokkal, másrészt mert rohadt idegesítő, ha nem értesz semmit abból, amit a munkatársaid csevegnek csak úgy mellékesen.
2017. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt mondtam el vagy ezerszer, hogy ha a munkahely nem kéri, akkor oda persze hogy nem kell, meg ideig-óráig el lehet csak az angollal is lenni a hétköznapi életben, de ha valaki komolyan tervezi az ottlétet és nem csak kiruccan pénzt meg tapasztalatot gyűjteni, akkor jó hogy meg kell tanulni a helyi nyelven. De még mindig mindenki úgy csinál, mintha nem olvasná el a hozzászólásainkat. Örökké a norvégul/svédül/kutyámf..szául beszélő ismerősein akar lógni? A gyerekei meg majd csak angolul meg magyarul tudnak?
2017. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk Norvégiába sokan szerintem a klasszikus expat élet miatt mennek. Magas fizetés, amiből sokat lehet utazni, meg jó színvonalon élni, aztán 3-4 év múlva irány a következő ország.
2017. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!