Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély kérdés?

Munkanélküli segély kérdés?

Figyelt kérdés
Egy olyan kérdésem lenne hogy megszünt a munkahelyem és igy 2017.01.14 től megkaptam a kilépőm!Elmentem a munkanélkülibe vittem magammal minden papírom ami kell viszont a TB kiskönyvem még mindig nem póstázták ki a mai napig sem!Igy csak regisztáltak és hiánypótlás kép vissza kell majd mennem!Januér 30 án regisztráltak de addig nem tudok vissza menni még a TB kiskönyv nem jön meg!Ha megjön a TB kiskönyvem és vissza megyek akkor mikórtól számólják el Január 30 tól jár a pénz és visszamenőleg kapom meg?Vagy hogy működik ez a dolog?
2017. febr. 10. 22:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Természetesen visszamenőleg folyósítják majd az ellátást, Te arról nem tehetsz, hogy a munkáltató hanyag.


Egyébként nem is értem, hogy ez a TB kiskönyv miért olyan fontos egyes munkáltatóknak, pláne a munkaügyi kirendeltségnek.

Konkrétan ha nincs meg, attól még ki tudják számolni az ellátásod napi összegét és az ég egy adta világon semmit nem befolyásol az álláskeresési járadék folyósításában.

Látszik, hogy egy jogszabályt alkotó elfelejtette módosítani a jogszabályt, mert erre a TB kiskönyvre igazából már egy idő óta nincs szüksége a munkaügyi központnak, csak ezt elfelejtették leszabályozni, azért ragaszkodnak annyira hozzá. :)

2017. febr. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!