Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építő mérnöknek tanulok,...

Építő mérnöknek tanulok, jövőre egyetemet/főiskolát kell választanom, viszont a szívem a gépek/autók/motorok, szóval járművek felé húz?

Figyelt kérdés
Szeretem az építő/építészetet is ,viszont annyi helyen olvasom hogy a mérnöki fizetéseknél a legrosszabbul ezek keresenek, cserébe dolgozd halálra magad...Viszont már kiskorom óta az autók, stb. a mindenem, nagyon imádom őket,érdekelnek az új technikák..Hol/milyen téren tudnák elhelyezkedni az autóiparban ,mint mérnök, és mennyit keresnék?Pl. egy Mercedesben a mérnök mennyit keres?(nemtudom milyen mérnökök vannak, és mi a dolguk ott). Nagyon nehéz dönteni, mert az életem, a boldogságom múlik rajta.

2017. febr. 18. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem nagyon értem a kérdést, már építőmérnöknek tanulsz akkor ezek szerint már választottál felsőoktatási intézményt. Most mesterképzés terén bizonytalanodtál el?

A magyar Mercedesnél nem olyan magasak a fizuk úgy hallottam országos szinten se, de pl Németországban a gyakornoki fizetés br. 1300€, a kezdő mérnöki pedig br.4500€ körül van a Daimlernél, ami az "anyacége" a Mercedesnek. Ez általában a gépészmérnökök, járműmérnökök,villamosmérnökök stb. fizetése. Az tényleg igaz, hogy építész/építőmérnökként kevesebbet lehet Magyarországon keresni, mint pl egy járműmérnöknek, de azért a szak elvégzése nehezebb is. Az autóiparban meg rengeteg hely van ahol el lehet helyezkedni, egy nagy cégnél mint pl az Audi,BMW,Daimler, Bosch stb. rengeteg különböző osztály van a fejlesztés, gyártás, minőségbiztosítás terén ahol tucatjával keresnek jármű- és gépészmérnököket.

Egyébként nem feltétlenül ezen a döntésen múlik az életed, a boldogságod. Első 1-2 félévben kiderül, hogy megy e ez neked, vagy tetszik e és utána még bőven változtathatsz és jelentkezhetsz át más szakra/egyetemre, nagyon sokan tettek már így műszaki szakokon.

2017. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát mint építőmérnök fogom a fejemet, hogy a képzésem nem első pár félévében jutott eszembe a váltás, amikor még államin lehetett volna korrigálni.


Egyébként maga az építős szakma szép szerteágazó meg minden, de komolyan, rengeteg tervező iroda ilyen 140 ezerért vesz fel tervezni embereket, ezért aztán megéri tanulni 8 félévet. Pláne úgy, hogy ahogy néztem koleszban, a sok tervezési feladat ami bejön a 3.4. félévtől kétszer annyi időt elvesz mint akármelyik más szak feladatai... Néha a nyomdába is 10 ezer Forint volt mire minden tárgy cuccát kinyomtattad leadásra :D


Abban igaza van az elsőnek, hogy nem ezen múlik az életed, de felesleges kitérőket tenni luxus. Elcseszel 4 évet (még ha nem is csúszol), elhasználod az állami féléveid nagy részét, és majd rájössz, hogy nem érte meg? Hát elég sokan így jártak, te tanulj más hibáiból. (Gondolom elég sok ilyen negatív tapasztalatot olvastál a neten).


Utána mire korrigálni akarod megint elcseszel 7 félévet mire kitanulsz egy más szakmát? Aztán abba is 30 évesen leszel pályakezdő kb.

2017. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Én anno első év után váltottam másik mérnöki szakot, mert már akkor rájöttem, hogy ez nem tetszik. Nem a végzés után kell "korrigálni". Én így értettem ezt a váltást, és kicsit segíteni akartam abba, hogy ne feszüljön rá ennél jobban a döntésre. Hiszen ha elmegy járműmérnöknek, első évben járműgéptan meg hasonló tárgyak miatt rájön, hogy ez nem megy, vagy legkésőbb 3-4. félévben mikor hőtan, áramtan stb. bejönnek, akkor átjelentkezhet még építőmérnökire, elfogadtathat több alapozó tárgyat, és nem is bukott olyan sokat a dolgon. (1.)
2017. febr. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt nem arról van szó, hogy melyik szakot nehezebb megcsinálni. Egy jármű , gépész se nem nehezebb se nem könnyebb, mint egy építő építész. A fizetésnél nem az számít, hogy milyen nehéz egy szak (Hiába gondoltuk még mi is anno ezt egyetemen). Nézd meg az orvosokat egy életet milyen fizetésért dolgoz le nagyrésze. Aztán egy évtized munkája benne van.


Itt most abban kell gondolkodni, hogy melyik iparág megy és várhatóan melyik fog menni továbbra is a jövőben. Építőipart a válság megölte, és szerintem ez így is marad.

Az se segít majd neki ha az EU támogatások nagysága majd csökken 2020 után. Elég sok építőipari projekt fedezete fog így elszállni szerintem.


Szerintem itt főleg a jövőbeni lehetőségeitől fél. Amúgy meg bármelyik mérnökszakot le lehet tolni ha odateszi magát, pláne mióta bejött ez a BSC-MSC rendszer.


Amúgy informatika nem érdekel? Én utólag biztos olyan irányba mozdulnék el. Az aztán fizetésügyileg kenterbe ver akármit. (Persze kell egy irányultság is hozzá)

2017. febr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Jelenleg mondjuk pont kezd felpörögni az építőipar, mi is tele vagyunk munkával, a legtöbb alvállalkozó cég szintén tele van, sokszor el sem tudják vállalni kapacitáshiány miatt az új melót.


Fent vagyok a régi egyetemi álláshirdetős listán, naponta 5-10 új álláshirdetés az átlag építész irodákba és kivitelezés irányba.


Építőiparban most a kivitelezésbe éri meg elmenni, mert relatív jól lehet vele keresni.


Ráadásul az az igazság hogy 0-ról indulva nem lehet Mercedesre, meg nagy multikra alapozni. Van rokonom aki a Bosch-nál mérnökként 4-500 ezret, vagy még többet keres kvázi kezdőként. De ő mondjuk 100-ból 1 ember aki tényleg tanult, érti a szakmát és kimagasló tudása is van.

2017. febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lényegtelen hogy az audiba, meg a mercédesnél mennyit keresnek a pályakezdő mérnökök.. ha téged oda nem fognak fölvenni. Nem azért nem vesznek föl, mert hülye lennél, hanem mert a kiköpött mérnökök 90%a ezekre a helyekre akar bekerülni. Túljelentkezés 1-2 mérnöki pozira 500%os.
2017. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

És Fatal_Error mielőtt bejött ez a CSOK akkor is volt ennyi munka?

Mert szerintem ha ez kifut, ugyanott lesz a helyzet mint pár éve. [Kb csak vergődés] Magyaroknak ezen az ingyen pénzen kívül mikor lenne pénze új lakás vásárlásra?... :D


Egyébként meg sok ismerősőm megpályázta ezeket az állásokat. Különböző vasbeton és acél tervezéssel foglalkozó statikai cégeknél vannak. Hát átlag olyan 140 ezerért tervezgetnek.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy pl: vízes szakiránnyal az állások 90%-a a közszférában tölthető be. Mennyi a közszférás minimálbér? 110 nettó :D

Nem erről van szó, hogy nem lehet vele elhelyezkedni mert ellehet!!! Tényleg ellehet. Hanem arról, hogy a fizetés egy sz@r.


Meglehet nézni, vagy körbe érdeklődni azokat, akik mondjuk a Műegyetemen végeztek gépész villamos infos vonalon azok mennyit keresnek. Mert megfelelő! nyelvtudással nem egy ismerősőm 300 nettóval kezdett Budapesten!

Nem minden a pénz körül forog, de azért ez egy erősen döntő szempont. Valljuk be a jövő technológiái között nincs az építőipar :D

2017. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy én a kérdező helyében nem is járműre, hanem simán gépészre vagy villamosra mennék. Ha meg érdekli az informatika akkor programozónak.
2017. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a 6. válaszoló ezt honnan veszi, de az én ismerősi körömben ezek a nagy cégek egymás elől szipkáznák már el a munkavállalókat, mert alig akad normális jelentkező.
2017. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát mit látsz az összes mostani társasház építkezésen? Nem a CSOK felirat van kiplakátolva? Kaptak az emberek ingyen 10 misit ezért van erre most pénz. (Olyanok is kihasználják ezt most, akinek az esze ágában sem volt lakást venni)


Egyébként a kormány ezt nem az emberek irányt nyújtott jószívűségéből hozta be, hanem mert annyira gödörben volt az építőipar,hogy valamivel ösztönözni kellett az építkezéseket.


Én csak leírtam a véleményemet, hogy ha kifut ez az egész, akkor továbbra sem lesz erre sem pénz sem igény itthon. Sajnos elég csoró az ország. Részemről ennyi, ez csak a saját véleményem. [Hozzáteszem elég sok elemző is ezen a véleményem van].

2017. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!