Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek programozó ha inkább...

Lehetek programozó ha inkább lányos a viselkedésem?

Figyelt kérdés

Nem gondolom, hogy megbízhatatlan, felelőtlen, hisztis, éretlen gondolkodású nő lennék, csak sokszor azzal kritizálnak az emberek, hogy néha kislányosan viselkedek,beszélek. Pl. nem olyan vagyok mint a legtöbb informatikus egyetemista, hogy fegyelmezetten mindig csak annyit beszélek amennyit nagyon muszáj, nem annyira közvetlenek stb.

Dolgozhatok így is informatikus területen vagy már az interjú után fel se vesznek?

26/N


2017. febr. 25. 01:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozom veled a leirtakkal kapcsolatban mert nagy altalanossagban igaz amit leirtal.

De az en valaszom konkretan a kerdezohoz (ellen) szolt, a tobbi palyan levo vagy erre a palyara keszulo no erdekeben.

Es pont ahogy mondtad, nem a papir a lenyeg, hanem a tudas, a tapasztalat, felteszem Te magad is, ugyanugy mint en is, es mint sokan ezen a palyan folyamatosan tanulsz.

A kerdezo kerdesebol nem jott at, hogy O valaha tanulta-e ezt, vagy van e barmi koze hozza, tanulas, tudas, tapasztalat nelkul viszont nem megy.

Ha ismerne informatikusokat (es nem csak messzirol latta volna oket), akkor nem hiszem hogy egyaltalan ez a szterotipia kerdeskent felmerulne nala. En 2 szakot is elvegeztam foiskolan, a masodikat levelezon, es tobb szakmai kepzesen is reszt vettem, es termeszetesen rengeteg informatikus kollegaval dolgoztam egyutt az evek soran,es nem csak itthon, hanem az vilag minden komtinenserol vannak kollegaim. Mindezek alapjan (de ha csak az egyetemi eveket nezem is) nekem reg nincsenek eloiteleteim, es nem hiszek ebben a sztereotipiaban, foleg, hogy ma mar egyatalan nem jellemzo. De nem is voltak soha emiatt ketsegeim, en inkabb tartottam kevesebbre magam a tudasom miatt a csoporttarsak kozott, mint amiatt hogy nem vagyok fius. Es eszembe sem jutott volna egy masodpercre sem a tanulmanyaim alatt, hogy emiatt majd nem szerepelek hol egy allas interjun.

De valljuk be, meg ha ez a tipikus IT-s sztereotipia bizonyos fejekben letezik is, ez egyaltalan nem artalmas ha valaki ezen a palyan keszul elhelyezkedni.

Az viszont engedtessek mar meg nekem, hogy egy nyilvanos oldalon elmondjam es is a velemenyem a tapasztalataim alapjan, mely szerint en a kerdezot nem tartom a palyara valonak (mert szerinem a kerdes egy az egyben hulyeseg, nem csak eppen hulyeseget IS kerdezett) hisz a temaban semmivel sem vagyok kevesbe kompetens mint Te vagy barki mas.

Meg amugyis messzirol jott ember....van itt sok ;)

Max nem egyezik a velemenyunk, vagy a tapasztalataink, de en nem hulyeztem le a Te velemenyed, vagy teged, mert az a Te tapasztalatodon alapul, es tiszteletben tartom. Mar egyaltalan azt, hogy van mogotte valami, van alapja a mondadodnak.

Ezzel egyidejuleg nem is fogok toled engedelyt kerni a sajat velemenyem, es tapasztalatom megosztasara.

Es tartom magam ahhoz, hogy szerintem az ITs teruleten dolgozo nokrol alkotott szereotipia bizony mind a mai napig valos problema, es tud hatrany lenni a nokre nezve.. Persze vannak nok is ezen a palyan szep szammal(hurra!) de sajnos sokan kozuluk a kozvelemeny szerint (es leginkabb a ferfiak szerint) egyaltalan nem oda valo. Csak ezen az oldalon is tobb olyan valaszt lattam, hogy a noknek ma mar milyen konnyu elhelyezkedni a palyan, sot! bozonyos unios kvotak miatt meg kapkodnak is utanuk, csakhogy emogott lenyegi tudas es teljesitmeny nincs sajnos! Lehet benne valami, mikor en kezdtem dolgozni, meg nem volt semmifel kvota, nem tudok nyilatkozni ez ugyben, nekem masok voltak a tapasztalataim.


Amugy a kerdese kifejtve nem feltetlenul csak a programozasra vonatkozott, legalabbis az utlso mondtata "informatikus terulet"-et emlit (az mar csak hab a tortan hogy informatikai lenne a helyes)...

En informatikusnak vallom magam, nem pedig programozonak, mivel mindketto szakmat mondjuk ugy elsajatitottam, en azt vallom hogy a ketto nem ugyanaz.

Es en ez alapjan nyilatkoztam, hogy nem fogjak elfogadni a kollegak...a programozok lehet (evek ota nem foglalkozom programozassal, nem tudom ott mik a trendek manapsag, csak hallomasbol), de egy tapasztalt systemes siman megenne reggelire...mar ha egyaltalan eljutna odaig.

Mindazonaltal a kedves kerdezo kerdese szamomra tovabbra is ostoba es gyerekes, mert egy 26 eves no aki a "lanyos" viselkedes miatt aggodik egy palya valasztas vagy interju elott, annak nem sok eselye van meg ugy egyaltalan a munkaero piacon sem.

Foleg ilyenek miatt: "vagy mar az interjunutan fel se vesznek?" Milyen interju? 26 evesen meg nem volt egy allasinterjun sem hogy legyen barmi viszonyitasi alapja vagy tapasztalata ezekrol a dolgokrol?

Menjen el, nezze meg, merettesse mag magat, es akkor rajon...sultgalamb effektus...

Bocs, ha en a sajat csapatomba keresnek embert, szoba sem allnek vele, es mint mondtam korabban, nem azert mert no...

2017. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!