Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek nem "gyanús" az az...

Nektek nem "gyanús" az az otthon végezhető munka amiket pl a facebookon szoktak hirdetni? -és a végére oda írják akit érdekelnek a részletek priviben irjon.

Figyelt kérdés
nem értem miért nem lehet azt is odaírni,hogy miről is van szó.. (mert csak azt szokták kiírni hogy: jól fizető,meg akkor és annyit dolgozol amennyit akarsz-szóval csupa szépet és jót) csak a lényeget hagyják ki,hogy:mi a munka..
2017. febr. 28. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem gyanús.
2017. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De , gyanus.
2017. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom Facebook-on keresnék e állást.


Én dolgoztam egy cégnél, és egy volt főnök ott hirdetett, a cég az el is süllyedt egyébként.


Bár hozzáteszem a profession.hu és társain hirdető cégek meg nem reagálnak.

2017. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Privát nélkül is elmondom. Kb annyi lesz a lényege, hogy fizess egy "tájékoztató anyagért" párszáz forintot, aztán hirdess ugyanúgy otthon végezhető munkát, és te is áruld ugyanazt a "tájékoztató anyagot". Amíg át tudsz ezzel verni embereket, addig nyertél, de ez gyakorlatilag piramisjáték. Munkának semmiképp sem nevezném.
2017. febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gyanús nincs benne, hiszen tuti biztos, hogy átverés és/vagy lehúzás.
2017. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni nyilván. Attól persze nem feltétlen hülyeség minden álláshirdetés a facebookon. De amelyik cég valóban állást hirdet fb-n (és van egy kis esze), az nem csoprtokba teszi be a hirdetést, hanem fizetett hirdetést indít, ami csak az esélyeseknek jelenik meg a hírfolyamában. Pl. lehet beállítja, hogy a hirdetése 25-40 év közötti nőknek Kecskemét és környékén jelenjen meg, akinek van legalább középiskolája és nem dolgozott Rozsdás Rákollóban. Ez a hirdetés így senki másnak nem fog előjönni, ezért érdemes álláskeresőknek beállítani a lakhelyet, iskolát, korábbi munkahelyet, érdeklődést (nem kell, hogy publikusra legyen).

A valódi otthonról végezhető munkák nem bárkinek szólnak manapság szerintem és kellenek hozzá kompetenciák. De azért léteznek, pl. webáruház ügyfélszolgálatos, virtuális asszisztens, weboldal/facebook tartalomfeltöltő, stb. De az ilyeneknek nem érdekük, hogy eltitkolják miről szól, mert csak magukkal tolnának ki, hogy sok olyan jelentkezik, aki esélytelen az állásra és nem is olyant keres.

Amit te írtál, azok te rajtad akarnak keresni pénzt otthonról.

2017. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi!

Én jelenleg nem keresek állást,csak sokszor látom a hasonló állásajánlatokat,és mindig érdekelt hogy: miért nem lenne egyszerűbb már rögtön leírni hogy milyen munkáról van szó..

Bár az egy ismerősöm is pont nem rég hirdette,-ő Betterware dolgokat árul..-háát egy csomó gagyi áru van ott is. Gondolom ő azért is kap pénzt ha beszervez még embereket..

2017. febr. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!