Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy egyetemista diák mivel...

Egy egyetemista diák mivel kereshetne pénzt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sehol sem találok olyan munkát, ami mellett tudnék tanulni, éjszakai munka kilőve, meki stb helyek is, bolti eladó már voltam de annyira lefárasztott fizikailag a reggel 6 órás kelés, utána suli, és este 10ig munka,utána még haza is utazni, hogy nem tudnám csinálni .. akárhova jelentkezem ütközik a sulival. Tudtok olyan munkát javasolni amit mondjuk péntek-szombat-vasárnap lehet csinálni ? Természetesen nem ettől várom, hogy meggazdagodjak de már kellemetlennek érzem, hogy mindig a szüleimtől kérek zsebpénzt. Hostess cégek se váltak be, mert csak azokat hívják munkákra akiket ismernek. Más is van ilyen béna, hogy semmi sem jön össze? :D
2017. márc. 1. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én bébiszitterkedtem suli mellett
2017. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

más se tud jobbat. két féle egyetemista van. az egyik, akinek mindent a segge alá tolnak a szülők, a másik meg az, aki a lelkét kidolgozza, ha nincs más választása.


te pont a határán vagy a dolognak, mert segítenek, de kínosnak érzed, így hát nem vagy ráutalva arra, hogy muszájból gürcölj, viszont a munkáltatók többségének sem fog kelleni olyan ember, aki csak heti fix 3 napot vállal.


rengetegen dolgoznak vendéglátóiparban éjszaka pultosként mondjuk, ami összeegyeztethető az egyetemmel, bár nyilvánvaló elég kellemetlen délután 4-5re menni, és aztán addig ott állni, ameddig be nem zár a hely.

2017. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne egy nagyobb dolgot keress, hanem több kisebbet, és ne csak a munkát igazítsd a sulihoz, hanem a sulit is a munkához. Én péntek és szombat éjjel egy szórakozóhelyen vagyok pultos, de ennyi pénz nem lenne elég megélni, úgyhogy mellette még egy kisgyerekhez járok el reggelente, hogy elvigyem őt a suliba, mert a szüleinek nagyon nagy kitérő lenne a munkahelyük miatt. Utána megyek a saját sulimba, ha azzal végzek, megyek vissza a gyerekért az iskolába, hazaviszem őt (hozzájuk), majd ha hazaérnek a szülei (este 7 körül), akkor én is hazamegyek tanulni, illetve pénteken egyből dolgozni a diszkóba. Emiatt délután 4-től és 6-tól kezdődő kurzusokat már nem tudok felvenni, csak ennél korábbiakat, de a tanárok jó fejek és megértik, hogy ilyen a beosztásom, úgyhogy ez a rendszer így egész jól tartható. Persze, fizikailag megterhelő, már most érzem, hogy nem tetszik a szervezetemnek, de még mindig jobb ezt csinálni néhány éven át, mint minimálbéres, monoton, nehéz fizikai munkát végezni teljes munkaidőben életem végéig, márpedig ha nem járnék suliba, nem lenne szakmám és akkor ez várna rám.
2017. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az egyetem mellett egy cégnél dolgoztam heti 3, majd heti 2,5 napban (2*8 óra és 1*6, utána mentem órára), az óráimat és a munkát próbáltam összeegyeztetni. Egy évig dolgoztam így. Előtte voltam pénztáros és árufeltöltő is, de dolgoztam fél évig egy munkaközvetítő cégnél is. Sajnos nekem muszáj volt dolgoznom, mert a szüleim nem támogattak, de ismerek olyat is, akinek mindent odatoltak, már végeztünk és a mai napig nem dolgozik az illető.

Szerintem próbálkozz pincérkedéssel, felszolgálással, ezt lehet hétvégén végezni.

2017. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!