Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha csak úgy nem...

Mi történik, ha csak úgy nem megyek be a "munkahelyemre"? Több lent.

Figyelt kérdés
Másfél hete tanulok be egy helyen, termék értékesítés.... Egyetlen egy papírt írtam csak, amin az adataim szerepelnek. Gondolom a szerződés miatt kell. De szerződés sehol, amíg nem adok el négy terméket addig a fix bért sem kapom meg, csak utána.... Nagyon nem tetszik a munka, ma kellett először telefonálnom. Holnap már nagyon nem akarok be menni, ezek alapján megtehetem? Úgy látom, semmi nem köti meg a kezem, hogy ne tehessem meg.
2017. márc. 1. 23:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Valaki? :-(
2017. márc. 1. 23:28
 2/3 Andrejcsik Gábor ***** válasza:
90%

Szia!


Az általad írtak alapján nem gondolom, hogy munkaviszonyban állsz. Nincs szerződésed. Kicsit olyan ez nekem, mintha a 4 termék eladása egyfajta bemeneti követelmény lenne. Az más kérdés, hogy ilyet lehet-e.


Amennyiben próbaidőn vagy, akkor az arra van kitalálva, hogy ha neked vagy a munkáltatónak nem tűnik működőképesnek a munkakapcsolat, akkor indoklás nélkül szinte azonnal kiléphetsz, de ebben az esetben is lehetnek adminisztratív feladatok.


Én azt javaslom, hogy holnap reggel hívd fel őket és mond el, hogy részedről ezt nem csinálod tovább és kérdezd meg, hogy van-e szerintük valamilyen teendőd ezzel kapcsolatban. Ha nincs, akkor a telefonhívás végeztével be is fejeződött ez az érdekes munkakapcsolat.


Nem voltam még ilyen helyzetben csak leírtam, hogy én miként járnék el a helyedben.


Üdv.:


Andrjcsik Gábor

2017. márc. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a csudába, keress korrekt munkaadót, munkahelyet.
2017. márc. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!