Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen példák vannak arra,...

Milyen példák vannak arra, hogy valaki diploma nélkül, szakmunkásként magas fizetést kap?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy diplomás ember, olyan szakot végzett ami ér is valamit, tehát például valamilyen mérnök, és kap kb bruttó 400-at, tehát mondjuk durván nettó 250 ezret.


Milyen példát tudnátok mondani arra, akár saját magatok, akár valamilyen ismerőst, aki ennél diploma nélkül többet keres? Mit dolgozik, milyen pozícióban, hány éve van a szakmában és mennyit dolgozik egy héten (mondjuk egy normális 40 órához képest)?



2017. márc. 6. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Ismerős csőszerelő. Víz, gáz, központi fűtés szereléssel és minősített hegesztői vizsgával dolgozik már több éve Bécs mellett illetve Bécsen belül. 2000 Euro felett szokott keresni havi szinten és ez 40 órákkal hetente. Van ideje a családjára is. Középszinten beszél németül azt még hozzáteszem.
2017. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne külföldi fizetést hasonlítsunk magyarhoz...
2017. márc. 6. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beosztottnent egy szakmunkas soha nem fog tobbet keresni mint egy ugyanott dolgozo mernok.


Azt el tudom kepzelni hogy a szakmunkasnak cege van, es ugy ettol sokkal tobbet keres. Epitoiparban pl. biztos jol lehet keresni szakmunkaskent is.

2017. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mérnökök sem keresnek jól a gépész/villamos/infos vonalat leszámítva. (Ők azért frankón keresnek)


Én pl: építőmérnökként végeztem pár éve, és kb a végzettek 90 %-a ilyen 140-150 ért talál munkát :D



Amúgy nyugatmagyarországon és Pesten vannak gépipari és egyéb üzemek ahol a soron lévő emberek is kapnak 160 ezret. Túlórabérrel lehet többet is.

(Tudom, mert haverom szintén rossz mérnöki szakot végzett, és erre panaszkodott, hogy a szomszéd teleülésen a soron is többet kapnak :D )


Amúgy ismerősi körben aki szakmunkás és jól keres az mind vállalkozik. Ha festésről van szó, ha asztalosi munkákról akármiről. Alkalmazottként szerintem sehol sem kapsz annyit, mint amennyit magadnak kitermelsz ha mindent beleadsz.


Tudom, hogy a külföldi pénz nem érdekel de pl: Sopron, Szombathely egyéb városokban ahol közel van a határ, az embereknek kb az 50 %-a kinnt dolgozik. Aztán megkapják az 1000-1500 euro nettót. (Vagy többet. Hozzáteszem, hogy 13. és 14. havi is van).

Ha megy a német valamilyen szinten és van pár hónapra elegendő tőkéd én elgondolkoznék a határ melletti albizáson.


Üdv.

2017. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt kollégáim 1000-et kaptak óránként és már ez előző munkahelyükön is megkerestek ennyit.

A munka napi 10 óra, számoljunk 20 munkanapot egy hónapban és már meg is van a nettó 200.000 forint építőipari szakmunkásként. Nekik kb 10-15 éves szakmai tapasztalatuk van.

2017. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!