Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Továbbra is jár az FHT (foglal...

Továbbra is jár az FHT (foglalkozást helyettesítő támogatás), ha felmondok a közfoglalkoztatásból?

Figyelt kérdés
Közfoglalkoztatásból menekülnék. Amely időre szerződésünk szól (egy évre), úgy tudom jár az FHT (foglalkozást helyettesítő támogatás), ha magam találok határozatlan időre szóló, bejelentett állást. Kérdésem: Tényleg így van-e? Illetve, egyszerűsített munkaszerződés esetén is jár február végéig a huszonezer forint, ha felmondok a közfoglalkoztatásból?

2017. márc. 10. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van hogy még ki is csap az önkormányzat 1 évre ha dobod a közmunkát. Ott vannak a munkaügyiben kérdezd meg őket vagy telefonálj rájuk.
2017. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha otthagyod a közmunkát, akkor tudtommal megvonják az FHT-t is.

És ha lesz rendes, bejelentett állásod, tehát határozatlan idejű munkaszerződésed, akkor sem fogod kapni az FHT-t. Viszont ebben az esetben az első 3 hónapban csak felfüggesztik, ha netán van próbaidő a munkahelyeden, ami ugye 3 hónap is lehet és netán nem válnál be és megszűnne a munkaviszonyod, akkor ne kelljen újraigényelni, csak akkor újra elkezdik folyósítani. De amint letelik a 3 hónap és te még mindig dolgozol a munkahelyeden, akkor megszűnik.

2017. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Meg aztán a nevében is benne van. Foglalkoztatást helyettesítő támogatás. De ha foglalkoztatva vagy, mert van munkából származó jövedelmed, akkor mit kéne helyettesíteni? Semmit, hisz lesz jövedelmed.:)
2017. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sándor G ***** válasza:

Nem vonják meg, mivel amúgy sem járna neked, egyébként pedig másoknak sem jár már sokáig, mert megszünteti a mindenható kormány.

Ezt Lázár et. államtitkár is bejelentette párszor.

Szerintem próbálj meg keresni is egy normális, legalább min.béres 1műszakos munkahelyet, ahol 8órában dolgozhatsz, fizetés -nélküli szabit is adnak, ha olyan munkát találsz csak. 3x30nap, max.

Ha nincsen rendes piacképes szakmád, akkor szerezz egyet, tanulj. ha van, akkor ne add fel.

Egyébként megértelek, az ökiből nekem is elegem lett, 10hónap alatt, én is közmunkán voltam, mindent meg kellett csinálni, amit kiadtak.

2017. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,elegem lett ebből a ..... nincs is rá szó,milyen államvezetés adta,(vagy inkább nem adta) lehetőségekről.Igen,van több szakmám is,nem egy,nem kettő.Van viszont két kiskorú gyermekem.Az ország másik végében van munka,amit egy kicsit is jobban megfizetnek.Már ott tartok,hogy elmegyek hetezni,gyárba.Másazt mondja,a gyerekek miatt biztosan nem menne,.....hát én éppen a gyerekek miatt mennék.Komolyan,10-15 évvel ezelőtt kétszer ennyit kerestem,és akkor sem éltünk nagylábon! Felháborító,hogy itt tartunk!!

2017. márc. 11. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!