Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen védelmi taktikát...

Milyen védelmi taktikát válasszak a főnököm bércsökkentési tervei ellen?

Figyelt kérdés
A főnököm radikális megszorításokat helyezett kilátásba, mert ugye válság van,... mondotta. Pontosan még nem tudom mit akar, de biztos, hogy nem nekem akar kedvezni!
2010. máj. 10. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy bért csökkent és mindenki ott marad a cégnél, vagy kirúg 3 embert és marad a fizu.


Nos te benne leszel a 3-ban? Örülnél neki? Akkor inkább bércsökkentés.


A főnököd a két rossz közül a jobbat válassza.

2010. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eltekintve attól, hogy szerinted úgyis azért akarná a fizetést csökkenteni, mert egy köcsög, kizsákmányoló állat és csak az ő saját érdekeit nézi, meg neki amúgyis ott az X6-os Bömsi, miért nem azzal kezdi, stb... Mert ez csak egy vízió... (Van neked a cégben 20 milliód? Tartozol felelősséggel 1-5-10-20 emberért? Esetleg ha baj van, rajtad vasalnak be 50 milliót?)

Arra gondoltál már, hogy valóban reális oka van, hogy fizetést akar csökkenteni? Mert pl tényleg nincs annyi megrendelés? Mert tényleg nagyobb a verseny és olcsóbban kéne dolgozni, hogy ne menyjen csődbe? Jobb az, ha még 2 hónapig kapsz fizut, aztán inkább felszámoltatja a céget és neked marad az utca, mert nem akarja befelé talicskázni a pénzt a feneketlen zsákba?

Igen, valóban rosszul esik. Nekem is csökkentették. Mint nálunk még közel 20 másik embernek. De életben maradt a cég, nem kellett bezárni. Most van közel 20 szűkre húzott nadrágban járó ember. Lehetne ennyi éhenhalt család is. Nem lett.

Más a kép?

2010. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó, mindkét válasz érthető. Csakhogy az én főnököm a minimálbér alá akarja csökkenteni a bért, mivel eddig a minimálbért kaptuk.
2010. máj. 10. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alá mondjuk törvényileg nem engedheti. Legfeljebb szerződésmódosítással (6 óra). De akkor meg annyit leszel bent. Igaz, ez nem jó ne neked (kevesebb pénz), se neki (kevesebb munka).
2010. máj. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!