Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkaadó egy állásinterjú...

Ha a munkaadó egy állásinterjún megkérdezi, miért ezt a céget választottam mit nem és mit igen érdemes felelni?

Figyelt kérdés
Tudom, attól függ, milyen cég, milyen állás, de általános szabályokat meg lehet fogalmazni.
2017. márc. 10. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

"de általános szabályokat meg lehet fogalmazni"


Mert kell a munka és a pénz, maguk meg behívtak interjúra.


Szóval tedd fel a kérdésedet értelmesen, nem lehet a levegőből előrántani bármit, mert nem feltétlenül lesz igaz, sőt.

2017. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Állást keresek. Böngészem az állás portálokat, megnézem a releváns pozíciók leírását, elvárásait. Az önökére megfeleltem (és ráadásul...balbal, vagy kivéve blabla de ez meg nagyon érdekel, állástól függetlenül is szívesen megtanulnám) ezért leadtam a jelntkezésem.

Az interjúra készülve a honlapjuk alapján egy olyan cég körvonalazódott előttem, amit egyébként is elképzeltem ...


(kicsi családias/ mindig is szeretem az open-officet és itt ez a 2000 nm ez szuper multi környezetet sugároz/)


(ha nem cégprofilba vágó tevékenységre kerensek munkaerőt pl repülőgépgyár pénzügyére, akkor nyilván nem de amúgy természetesen a cég profil is szuper szimpi és az interjú előtt is hallottál már a cégről, már ha ez a kijelentés nem röhejes, mert még kicsi vállalkozás, ha nem versenszféra akkor marad a munkakör éljenzése)


-épületen belül lehet csacsogni milyen szép a környezet(azta mekkora iroda/milyen modern/milyen családias blabla)-


...befele jövetünk alapján kellemesenek tünik a környezet is, mint már mondtam. Illetve

(mivel az interjú elején vagy már korábban telefonosan homályosítanak fel a cégről, persze kb azt ami ahonlapon fentvan)

amiket Ön elmondott tovább fokozta a szimpátiám.

Aztán ebből a nyalástengerből azt veszed ki, ami már adott esetben túl sok.

Akkor lehet a legjobban ha közvetett felettes és HR-es is bentvan, a leendő közvetlen felettes szakmaizni fog.


Egyébként nem céget választunk hanem állást pályázunk, ha kérdezik van e más pályázat a közép-végső stádiumban lévőket érdemes említeni, azt nem, hogy további 40-ről nincs visszajelzés, de tisztázni kell, hogy verseny van, de nyilván az ő cégük a legeslegszimpatikusabb eddig :)

2017. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!