Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyre több az olyan álláshirde...

Egyre több az olyan álláshirdetés, ami 25 év alattiak jelentkezését várja, de miért?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy szocho-kedvezmény, de aki 24, az nagyon gyorsan 25 lesz. :) Akkor már inkább vegyenek fel 55 év felettieket, rájuk még 10 évig vonatkozik a kedvezmény. Amikor fiatal pályakezdő voltam, elvből nem jelentkeztem, olyan helyre, ahol kizárólag fiatalok jelentkezését várják.
2017. márc. 11. 07:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Elég sok olyan munkahely van ahova márpedig elvárható, hogy csak fiatalok jelentkezzenek. Feleslegesen háborogsz.
2017. márc. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Te milyen korú vagy? Egy jó munkáltató inkább azt figyeli, hogy kiből lehet a legtöbbet kihozni, és most nem az anyagi spórolásra gondoltam. Nem háborogtam, kérdeztem. 🙂 34/N
2017. márc. 11. 08:19
 3/25 anonim ***** válasza:
58%

Én pont egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol pörögni kell, mind fizikai értelemben, mind szellemileg nagyon top-on kell lenni. Tehát mindenre oda kell figyelni, sok mindent észben kell tartani. Mondjuk én 29 éves vagyok, de bizony látom, hogy ezt a munkát, amit én végzek, egy 50 év feletti már nem tudná úgy elvégezni, ahogy kell. Van is ebből gond a munkahelyen. De nyilván elküldeni nem akarják az ilyen dolgozókat, hisz már évek óta ott vannak és lassan már nyugdíjba mennek. Ezért átcsoportosítják az ilyen dolgozókat nálunk olyan munkakörbe, ahol jóval kevesebb koncentrációval kell rendelkezni.

Amúgy nyilván ahol ilyen álláshirdetés van, ott pont olyan munkát kell végzeni, ahol ott kell lenni szellemileg, vagy akár fizikálisan, illetve valószínűleg hosszú távú munkaerőt keresnek és nem olyat, aki már szellemileg nem friss, nem akkora a teherbíró képessége és amúgy is lassan nyugdíjba megy. Plusz ugye a kedvezmény, amit igénybe tudnak venni utána.

2017. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%
27 vagyok. Szerintem meg nagyban függ a munkakörtől is. Egy 55 feleti embert nem fogsz berakni egy pörgős bárpult mögé, vagy egy videojáték boltba eladónak. Most csak mondtam két dolgot hasraütés szerűem. Ennyi idősen az embernek már rég el kellet volna érnie a maga szintjén, képességeihez mérten a karrierje, egzisztenciája csúcsát.
2017. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Utálom ezt a mentalitást, hogy 35 felett már nem ember az ember (egy időben ez volt a vízválasztó a munkáltatók álláshirdetéseiben), az 50 feletti meg már trottyos vén öregasszony/öregember.

Igen, lehet, hogy vannak olyanok is, de én meg azt mondom: nem egy és nem kettő olyan ismerősöm van, aki 50 felett is kenterbe ver jó pár fiatalt - mind fizikailag, mind szellemileg. 60 feletti ismerősöm 15 társasházat takarít, nem ritkán egyedül (fizikailag ez nem kis munka) egy másik közel a 60-hoz beiratkozott egyetemre és munka mellett tanul (amúgy 35-40-nek néz ki).

Arról nem beszélve, hogy ez a korosztály még tudja, mi a munkafegyelem és nem jelent beteget egy átbulizott éjszaka után. Sajnos a magyar társadalom nagyon nem becsüli meg az időseket :-(

2017. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, természetesen ez a kifakadásom nem Rád vonatkozott.

És még annyit, hogy úgy tudom, az 55 felettieknél már eltörölték ezt a kedvezményt (ez nem biztos)

2017. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó: nem törölték el, ne írj már csak úgy hülyeséget, ha biztos sem vagy benne.
2017. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez sérti a jogszabályokat. De persze Magyarországon simán ki lehet írni egy "20-25 éves, csinos, keresztény, magyar, gyereket nem akaró, női munkatársat keresünk" szöveget. Vicc.
2017. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

7-es, ugye tudsz olvasni? Direkt oda írtam, "úgy tudom", meg hogy "ez nem biztos". Nem azt írtam, hogy márpedig én tudom, hogy...


Na mindegy, itt már semmit nem lehet leírni úgy, hogy valaki neki ne ugrana (normálisabb stílusban is megírhattad volna)

Mindenesetre azért köszönöm, hogy pontosítottál.

2017. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%
#5-ös elhiszem, hogy kivetíted a saját kis belső szorongásod, de itt senki nem írta, hogy 35 felett már nem ember az ember. Ha hajlandóak vagytok tudomásul venni, hanem, akkor is vannak munkakörök ahova fiatal munkaerő kell, ahogyan találhatsz olyan munkakört is, ami pedig az idősebbeknek való. Hidd el én is ismerek 50 feletitt aki kenterbe veri a fiatalok zömét mindem tekintetben, de ebből nem lehet általánoságban semmit kijelenteni. Tény az tény marad, ha megsértődtök ezen akkor is, de nem látom mi ezzel a gond.
2017. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!