Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más pozícióra hívtak be...

Más pozícióra hívtak be interjúzni, mint amire jelentkeztem (ez csak ott derült ki) és tőlem vártak bérigényt. Ez mennyire általános?

Figyelt kérdés
2017. márc. 11. 09:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy tőled várnak bérigény megjelölést, az általános - az, hogy más pozícióra hívnak be - nos ez elég szokatlan :-)
2017. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%

Én felálltam volna, hogy akkor az anyjukkal szórakozzanak.

Amúgy passz, azért talán annyira nem gyakori.

2017. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ha tudom, hogy milyen pozícióra megyek interjúzni, akkor nyilván tudom a bérigényemet is :) Ők egy másik pozíció miatt hívtak be, amiről én nem tudtam, de hogy lehet erre reális bérigényt mondani?
2017. márc. 11. 09:45
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Konkrétizáld már pls, milyen pozíció az "egyik" meg a "másik" és milyen képzettséged van hozzá.

Ha a másik munka nem neked való/nem érdekel, akkor nem mondasz bért. De elmondás alapján csak tudod hozzávetőlegesen, mennyiért vállalnád.

2017. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Részleteket direkt nem írtam, mert nem akarom, hogy a cég magára ismerjen :) A különböző pozíciókról: amire jelentkeztem, az normál irodai munka, amire behívtak, az is normál irodai munka, csak esetenként külföldi kiküldetésekkel.
2017. márc. 11. 09:56
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Na így már más. El kell döntened, tudsz-e kiküldetéseket válallni, van-e nyelvtudásod hozzá mégis. Mondjuk függ attól, hogy hányszor kell menni, havi 1 hét mondju kelég sok, de félévente/évente 1 hét már azért nem.

Úgyhogy még mindig eléggé a levegőbe beszélünk, mert rajatd kívül senki nem tudja, neked mi fér bele.

2017. márc. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Itt igazából elvi kérdésről van szó, hogy miért a munkakereső mondjon bérigényt, ha más (talán meg sem hirdetett) munkára keres embert a cég? Sok év után most kezdtem újra interjúzni, és ebbe futottam bele először.
2017. márc. 11. 10:05
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

Mert mindig a munkaválalló mond először bérigényt, ez miért újdonság neked? Hülye lenne a cég 2x annyit kínálni, ha a feléért is vállalja a munkavállaló, de ez már egy ezer éves lerágott csont, ne is haragudj. Ha nem tudod, mennyit ér a munkád, az elég nagy baj és senki más nem fogja helyetted tudni.

Most ha annyiban más az egész, hogy egyiknél van külföldi kiküldetés, a másikban nincs... Neked kéne tudni, mi és mennyiért éri meg neked.

2017. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mennyit ér a munkám. X pozíció 1. körben mondtam bérigényt, X pozíció 2. körben kiderült, hogy Y pozícióról van szó, amire nem voltam felkészülve. X pozíciót buktam, mert túl sokat kértem, behívtak Y-ra, előzetes tájékoztatás nélkül (azt hittem, X 2. körre megyek). Azt értem, hogy a munkakereső mond bérigényt, nem ez a kérdés :) Ha a cég más munkát ajánl, mint amire a jelölt jelentkezett, hogy tud a jelölt reális bérigényt mondani? Mi alapján?
2017. márc. 11. 10:13
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Jaj de fafejű vagy, már bocs.

Ha értesz az Y-hoz, van benne tapasztalatod, elmondják a várható feladatokat, hogy mi lenne a munkaköröd, akkor ugyanúgy tudsz rá bérigyént mondani. Ha nincs meg hozzá a szakértelmed, akkor nyilván sehogy. Pontosan ugyanaz, mintha X állásra hívnak be.

2017. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!