Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 28 éves vagyok. Észak-Amerikáb...

28 éves vagyok. Észak-Amerikában dolgoztam és utaztam 3 éven át. Folyamatosan máshol és más munkakörben, pincértől szakácsig minden voltam. Itthon multinál akarok elhelyezkedni, mit írhatok a CV-be?

Figyelt kérdés
2007-ben kezdtem egy főiskolát, Majd 2011-től egy nagy multi marketing részlegén dolgoztam 3 éven át diákként, de a válság miatt létszámbefagyasztás volt és egyik diákot sem vették fel, ezért szépen lassan mind otthagytuk ezt az egyébként menő és ismert vállalatot. 2014 eleje volt én kimentem Kanadába/USÁba. Azóta ott dolgoztam pincértől a szakácsig minden munkakörben, 4 különböző részén a kontinensnek. Most szeptemberben hazajöttem és elkezdtem a Corvinuson egy MA képzést. Szeretnék jelentkezni komolyabb multikhoz, de félek nem vesznek komolyan ha beleírom a CV-be, hogy szakácskodtam Kanadában. Közben akcentus nélküli szintre fejlesztettem az angolom, a kanadaiak amerikainak hisznek a kiejtésem alapján az amcsik meg kanadainak, de mikor megtudják európai vagyok nagyon meglepődnek :) Beszélek még 2 másik nyelven folyékonyan stb... Én legszívesebben bevallanám, hogy mivel foglalkoztam az elmúlt 3 évben, de nem tudom jó ötlet-e.
2017. márc. 14. 21:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Szép kamukérdés.
2017. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Mi a rákért jöttél volna haza az USÁból? Normális vagy?
2017. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Bárcsak kamu lenne. Csak az a gond, hogy tényleg ezzel a problémával nézek szembe... :(
2017. márc. 14. 21:30
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Persze, persze. 3 nyelven beszélsz folyékonyan, de nem bírtál itt elhelyezkedni, hanem kimentél az USÁba és rögtön felvettek szakácsnak, amihez szart sem értesz. Húzzál vissza kifelé. A munkaadók is ugyan ezt fogják mondani.
2017. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Meg mi az hogy négy különböző részén dolgoztál a kontinensnek? A vándormadarakat sehol se szeretik. Rögtön megy az önéletrajzod a kukába.
2017. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem azért mentem ki mert nem tudtam volna elhelyezkedni, vagy vonzott volna a pénz. Nem mindenki gondolkodik ilyen földhözragadtan. Úgy gondoltam még elég fiatal vagyok, hogy elmenjek világot látni. Elegem volt, hogy éveken át ugyanabba az irodába járjak melózni, és így éljem le az életem, akartam egy kalandot. Megvolt. Kanadában az lett volna előttem az életpálya, hogy jómunkásember leszek egy konyhán. De ez nekem nem életcél... Természetesen nem séfként kezdtem de évek alatt meg lehet tanulni főzni... Ennyi
2017. márc. 14. 21:42
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

1. fejvadászhoz elmész és tanácsot kérsz, miközben munkát kerestetsz magadnak (ingyen van)

2. 2014-2017 Vendéglátós - Kanada/USA (ennyi, részletezés nélkül)

3. a lőtéri kutyát nem érdekli kb a multiknál, mit dolgoztál eddig, ha van némi releváns munkatapasztalatod/diplomád és közel anyanyelvi szinten beszélsz angolul és még legalább egy nyelven

2017. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy négy részén dolgoztam a kontinensnek? Hát dolgoztam New Yorkban, majd Miamiben, össz 3 hónap alatt. Aztán 2 évet Montrealban és majdnem 1-et Calgaryban. Angolból felsőfokom, spanyolból szakmai középfokom van, Montrealban pedig meg kellett tanulnom Franciául, ami az angol és spanyol mellett nem nagy kihívás. Ezek után azt hiszel amit akarsz.
2017. márc. 14. 21:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Beleírod a CV-be a diáktapasztalatot, a 3 év külföldi tapasztalatot, nyelvtudást és a jelenlegi tanulmányokat.

Nem kell részletezni, hogy itt pincérkedtem, ott főztem, amott meg takarítottam. Külföldön éltél és pont. Mi a probléma?

2017. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3 nyelven beszélsz folyamatosan, és ezt a tudást bagóért meg egy kis aprópénzért adod is nekik.. akkor magasról lesz@rjáék, hogy te mit és hol dolgoztál az elmúlt évben.
2017. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!