Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő Java fejlesztőként...

Pályakezdő Java fejlesztőként hol érdemes próbálkozni Budapesten?

Figyelt kérdés

Fizetés nem elsődleges szempont, minél többet akarok tanulni valódi feladatokról / problémákról.


Idén végzek az egyetemen, de nem ez az első szakmám, pályát váltok. Mivel nem szakmai munka mellett végeztem a képzést (esis képzés), így kvázi nincs gyakorlatom, csak amit önszorgalomból végeztem.

Éppen ezért lehet a tudásom még nem elegendő, ez esetben gyakornoki lehetőség is érdekel.

28/F.


2017. márc. 17. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Java fejlesztőket leginkább Bankokban keresnek, a helyedben minden Bankba elküldeném az önéletrajzomat 24 órán belül fogsz kapni állásajánlatokat. Hawerom ugyan így volt, pályakezdő egy banknál be se járt órákra mert mellette melózott egy szállodában. Most meg nettó 300 ezret keres full kezdő, ezt nem kell hangoztatnod, az állásinterjún, hogy számodra nem releváns a pénz, nincs itthon Java fejlesztő, kimennek külföldre 3-4 szeres bérekért dolgozni.
2017. márc. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na jó, de pályakezdő vagyok. Így is van esélyem?
2017. márc. 18. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok, de lehet, nem is fogok találni állást.

- nekem már kb. 1-2 héten belül kellene elhelyezkednem


Az, hogy hol érdemes. Minden olyan helyen, ahol junior java fejlesztőket keresnek.

2017. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Informatikusokra folyamatosan van igény. Ha nincs diplomád, csak gyakorlatod/ érdeklődésed, v. fordítva, van gyakorlatod, de nincs diplomád IT profilú cégeknél akkor is el tudsz helyezkedni.

Az jó, ha kihangsúlyozod, amit fent is írtál, h. tanulni, fejlődni szeretnél, de azért ne alkudd le saját béred.

Kezd hiányszakmává válni, és aki betrénelhető felveszik, és meg is fizetik. Pl. a legnagyobb hazai IT-s munkáltató, az IT Services (csekkold le a honlapjukat) +

Evosoft, Lufthansa Technik, IBM, Morgan Stanley, TATA, Siemens (ha van még), GE, Ericsson, Starschema, IP Systems, Graphisoft, Prezi, WizzAir, bankok, állami cégek, minisztériumok, kormányhivatal, NAV, TB, Nyufig, Rendőrség, MÁV Informatika, (bár nem tudom, ezeknél mennyit tudsz tanulni, mennyire intenzíven tudsz fejlődni).

Itt biztosan: [link]


Nyilván kell hozzá agy, ezért fognak mindig többet keresni alkalmazottként az informatikusok (fejlesztő-mérnökök/ architektek/ prog.matosok, + info.tanárok, fizikusok, stb., szóval akik rokon szakmákból váltanak), mint pl. kétkezi dolgozók.


Sikerült végül találnod? Könnyen ment?

2018. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Ha nincs diplomád, csak gyakorlatod/ érdeklődésed, v. fordítva, van gyakorlatod, de nincs diplomád"


Nekem ez ugyanannak tűnik.:D (vagy valamit nagyon félreértettem)


diploma = d

tagadás jele = !

gyakorlat =gy

vagy = v

és = &


(!d & gy) v (gy & !d)


De ha "van diploma, gyakorlat nincs (elég)" akármi lenne az a másik mondatrész, akkor... nem elég a diploma. Legalábbis tapasztalat alapján.

2018. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!