Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Műszaki menedzser vagy Vez....

Műszaki menedzser vagy Vez. Szerv MSc?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök BSc szak után ti melyiket választanátok?

2017. márc. 18. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Egyiket se, elmennék dolgotni, msc felesleges
2017. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
24%
#1: BSc-vel azért nem fognak kapkodni utánad, főleg, hogy egy mérnök BSc diplomával tervezői feladatot el se láthat.
2017. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,

de kérlek fejtsétek ki a véleményeteket

ne csak egy szóban

2017. márc. 18. 18:25
 4/13 A kérdező kommentje:
valaki?
2017. márc. 19. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök msc?
2017. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már dolgozok, igy munka mellett szeretnék egy szakot elvégezni. A gazdasági érdekelne.

Lenne értelme a gépész msc-nek?

2017. márc. 19. 12:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges még egy mérnök diploma, semmi újat nem tanulhatsz Msc-n. Akármilyen "furcsán" is hangzik, az első válaszolónak is igaza van, én semmi hasznát nem vettem még a második mérnök diplomámnak. Sima Bsc-vel elhelyezkedtem azonnal és a fizetésemre sem panaszkodom, viszont az Msc diploma semmit sem befolyásolt, ugyanúgy inflációkövető a béremelésem. 3 év tapasztalattal nyilván válthatnék, de sokkal több fizut így sem tudnék kiharcolni, max. Pesten.

Egyébként ha mindenképp továbbtanulnál, akkor a jövőbeli lehetőségek kinyitása céljából egy gazdász diplomának talán tényleg lehet értelme. Szóval szerintem egyikkel sem lőnél mellé, nyilván rövid távon nem éreznéd az előnyét, de pl 5-10 év múlva, amikor elkezd az ember szépen előre lépkedni, akkor már jól jöhet. Szóval szummázva a véleményem: mérnök Msc felesleges, anélkül is lehet jól fizető állásod, gazdász Msc meg hosszabb távú tervek függvénye.

2017. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

:)

2017. márc. 19. 13:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem mérnökit végeztem, hanem ilyen félig bullshit szakon mint a vezszerv (gazdinfó, szóva la másik fele a tanultaknak legalább hasznos volt), mesterre is ugyan ide mentem, szóval totálisan nyugodtan el tudom neked mondani, hogy egy vezszerv mesternek ugyan úgy semmi, de semmi értelme nem lenne.

A gyakorlat merőben elér az ott tanult elmélettől, mire esetleg oda kerülnél, hogy szükséged lenne ilyen tudásra, addigra meg úgyis rád ragad, vagy ha nem akkor maximum elolvasol 1-2 témába vágó könyvet és már ott tartasz mintha végig szívtál volna egy mestert.

Egyetlen egy előnye van az Msc-nek: a papír. Sok multinál bizonyos pozikban nem örülnek ha nincs a jelentkezőnek Bsc-n kívül mása, de tényleg ennyi. Még egyszer mondanám, hogy nem egy szakmában vagyunk, de nem hiszem, hogy ott másképp menne és hasra vágnák magukat tőled mert van egy menedzsmentes mester diplomád.

(Egyébként a mesteren eddig amit tapasztalok, hogy szinte mindent tanultunk már alapszakon is, csak jobban. Szóval ha tényleg a tudásért mennél, akkor egy Bsc szerintem jobb lenne.)

2017. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

a gazdasági rész érdekel inkább,ezért is szeretnék a mérnöki Bsc -m mellé egy gazdasági MSc-t. Meg hát gimnázium után alapbol is gazdaságira akartam menni.

Hozzáteszem, dolgozok már.....mire elvégzem az MSc-t lesz 3 és fél év munkatapasztalatom.

2017. márc. 19. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!