Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A hobbid a munkád vagy ha már...

A hobbid a munkád vagy ha már kötelezően kell, akkor nem hobbi? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. Ahol most vagyok, munkaidő 9-17ig, otthonról dolgozom, de kötött munkaidőben, ettől nem lehet eltérni, illetve 1-2 órára elugrani sem. A munka (egyelőre) nem túl stresszes, viszont monoton. Kicsit magányos is vagyok, viszont közben tudok "maszekolni". Telefonos ügyfélszolgálat is lesz, amit nem feltétlen akarok megvárni, hogy a nyakamba sózzák. A cég szarban van, de azt mondták a pozícióm biztos, mivel a főnöknek több ilyen cége van, azt mondta semmi baj, mert átvesz másikhoz ugyanerre a pozira és problem solved. Tegyük fel, hogy hiszünk neki, ne ez legyen most befolyásoló.

2. Van egy másik, a munkanap 80%ban a hobbimat csinálom, cserébe viszont javarészt hétvégén és ünnepnapon is dolgozni kell (család, párom persze normálban dolgoznak)(Mások ezt hogy viselik?), de ugyanúgy van szabadság, heti 2 szabadnap stb. Napi munkaidő 9 óra, de 10et kell ott lenni, szezonfüggően (1 óra kajaszünet miatt). Túlóra is előfordulhat vendégszámtól függően. Fizetés/cafeteria sem rossz, és nem nagy a fluktuáció. Pozitív, hogy mindig vidám emberek között vagy, hiszek ők oda üdülni mennek.

3.8 órás irodai munka, hasonló az elsőhöz, 8 órát egy helyben ülős, lakhelyemtől 5 percre van gyalog. Fizetés az előzőekhez képest a legjobb, bár nem őrült összeggel. Nincs munka ünnepnap és hétvégén sem, túlóra sem jellemző. Rugalmasságot nem tudom. Talán több idő marad a hobbira. Hosszútávon tanulási lehetőséggel kecsegtet (főiskola, okj), bár nem abban az irányban ahogy én elképzeltem az életem.

Ti mit tennétek? Minél több indoklást meghallgatok, hátha tudok jó érveket/ellenérveket meríteni ehhez vagy ahhoz. :( Tanácstalan vagyok.


2017. márc. 24. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. semmiképp se. Nem is biztos, kicsit zavarosnak tűnik, ráadásul úgy tűnik, ez a legunalmasabb, legkevésbé érdekes.

2. vagy 3.

2. Biztosan van olyan, hogy a 2 szabadnapod hétvégére esik. Legalább az egyik. Akkor azért jobb a helyzet, mintha sosincs hétvégéd. És sokat számít, hogy ezt élvezed.

Nekem a 3. sem tűnik rossznak. Kényelmes, van benne azért lehetőség is. És közben lenne időd a családra, hobbidra.

A család mit szeretne?

2017. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A 2. lehetőségnél van 3 hetente hétvége (vagy hétvégéből 1 nap, illetve 20 nap szabadság természetesen jár, csak kicsit para belegondolni, hogy pl vasárnapra kell szabadságot kivennek, persze cserébe mondjuk hétfőn nem kell dolgozni, mert az a szabadnap) Kis protekció itt is van, talán "enyhítő körülmény lehet".

3. Lehetőség sem hangzik rossznak, sajnos még több konkrétumot nem tudok, pozitív, hogy protekciós talán így kicsit rugalmasabb lehet, viszont a cég stabil és dolgoztam már hasonló helyen, más munkakörben.

Család, párom a második opciót támogatja, mondván, hogy csináljam a hobbim, ez való nekem. Mindenképpen hosszútávra tervezek, ezért kérdéses, hogy ez így működik-e. (hogy gyakran nem esnek egybe a szabadnapjaink. dolgozós napokon 18:30ra érek haza a kettes helyről, A hármasról meg kb 16:05re, elsőnél ugye otthon vagyok eleve)

2017. márc. 24. 10:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. variácira: sok ember összetenné a 2 kezét, ha otthonról dolgozhatna

"Kicsit magányos is vagyok, viszont közben tudok "maszekolni". " - újabb pozitívum :-)


2.- "Pozitív, hogy mindig vidám emberek között vagy, hiszek ők oda üdülni mennek. " - Hát ez tévedés: dolgoztam idegenforgalomban, ugyanúgy vannak nem könnyű emberek, mint bárhol máshol 9, azaz 10 óra elég sok + hétvége - rámehet a család rovására (attól is függ, mekkora a gyerek/gyerekek) dolgoztam ilyen össze-vissza munkarendben (mármint, hogy hétvége is) - de akkor egyedülálló voltam.


3.- Nekem ez tetszik a legjobban: kiegyensúlyozott életvitel, azt írod, a legjobb itt a fizetés, közel van: nagyon nem mindegy... Továbblépési lehetőség is van, ahogy írod...

2017. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kettes! :)

Én is azt hittem, hogy király otthonról dolgozni, de igazából nekem elég nyomasztó. :( Nincs gyerek és még jó pár évig nem is lesz, így nem tudom igazán kihasználni az otthoni munka előnyeit. Illetve nem fizetnek véresre és ugye nem sok rugalmasság van munkaidőt tekintve.

Kettesre, köszönöm, erre egyébként nem gondoltam, de igazad van, mindenféle ember megfordulhat ilyen helyeken...

Harmadik, hát kicsit rosszul tűröm a seggelést (elég energikus vagyok), de ha arra gondolok, hogy ebből akár valami jobban is ki tudok hozni pl a továbbtanulás által, akkor lehet, hogy összeszorítom a fogam és megpróbálom megszeretni.

2017. márc. 24. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

" gyakran nem esnek egybe a szabadnapjaink."

Ez azért hosszútávon konfliktust tud ám okozni - még ha nincs is gyerek (3-as vagyok, a 2-es Te vagy, kérdező :-) )

Nálunk - igaz, csak a gyerekemről van szó - mostanában nagyon elfoglalt a fiam, de bizony ki tud borítani és már "veszekedés" is volt belőle, hogy egyszerűen nem tudunk találni egy hétvégét, amikor el tudnánk menni valahová. Karácsonykor lett volna egy lehetőség, de akkor is fellépése volt, s azóta sem találtunk egy hétvégét, ahol mindkét nap szabad lenne. Én meg hét közben nem érek rá (Ö se :D) Szóval várunk a "csodára", hogy egyszer majdcsak összejön...

2017. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hahaha, akkor hármas :P

Igen, köszönöm. Ezért is tettem fel a kérdést, mert sosem dolgoztam még ilyen munkaidő beosztásban, kíváncsi voltam mások véleményére. Sajnos én is nagyon félek ettől, hogy ez hosszútávon konfliktushoz vezet... És ugye a munka nem fog mellém bújni ha fázom, vagy ápolni ha beteg leszek.

2017. márc. 24. 11:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a hármast választanám. Anyagilag jobb, és a hétvégi munka bizony elég nyomasztó, ha emiatt nem tudsz a pároddal lenni.

Persze ha a kollégák idióták, vagy épp tök jó fejek, az elég sokban tudja befolyásolni a dolgot, csak hát ilyen szempontból a legtöbb állás zsákbamacska.

2017. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1. ha már sz*rban van a cég az nem jó, mindent rád sóznak vagy jön a mutyizás. bár jól menő cégeknél is.

2. ha ilyen körülmények közt csinélnám, amit szeretek, akkor megutálnám.

3. teljesen jó, bár én utálok utazni és szeretnék fix munkaidőben. szóval nálam a 3. úgy vinne mindent, hogy azt is lenyelném ha nem azt csinálom, amit szeretnék.

2017. márc. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! Ment a zöld pacsi mindenkinek.

Minden továbbit is meghallgatok, de azt hiszem igazatok van, hogy ilyen módon a hobbi sem hobbi már...

2017. márc. 24. 16:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkám szinte egy az egyben az, amit leírtál a kettes opciónál. Egyelőre szeretem csinálni, élvezem hogy pörgés van, engem nem zavar hogy a szabadnapok néha hétköznapra esnek, mivel így több mindent el tudok intézni és nem olyan monoton az élet. A párom szintén összevissza dolgozik, de simán meg tudjuk oldani a találkozást. Viszont csak addig szeretném ezt csinálni, amíg nincs család. Gyerekek mellett jobb a hétfőtől péntekig 8-től 4-ig munkaidő.
2017. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!