Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A hobbid a munkád vagy ha már...

A hobbid a munkád vagy ha már kötelezően kell, akkor nem hobbi? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. Ahol most vagyok, munkaidő 9-17ig, otthonról dolgozom, de kötött munkaidőben, ettől nem lehet eltérni, illetve 1-2 órára elugrani sem. A munka (egyelőre) nem túl stresszes, viszont monoton. Kicsit magányos is vagyok, viszont közben tudok "maszekolni". Telefonos ügyfélszolgálat is lesz, amit nem feltétlen akarok megvárni, hogy a nyakamba sózzák. A cég szarban van, de azt mondták a pozícióm biztos, mivel a főnöknek több ilyen cége van, azt mondta semmi baj, mert átvesz másikhoz ugyanerre a pozira és problem solved. Tegyük fel, hogy hiszünk neki, ne ez legyen most befolyásoló.

2. Van egy másik, a munkanap 80%ban a hobbimat csinálom, cserébe viszont javarészt hétvégén és ünnepnapon is dolgozni kell (család, párom persze normálban dolgoznak)(Mások ezt hogy viselik?), de ugyanúgy van szabadság, heti 2 szabadnap stb. Napi munkaidő 9 óra, de 10et kell ott lenni, szezonfüggően (1 óra kajaszünet miatt). Túlóra is előfordulhat vendégszámtól függően. Fizetés/cafeteria sem rossz, és nem nagy a fluktuáció. Pozitív, hogy mindig vidám emberek között vagy, hiszek ők oda üdülni mennek.

3.8 órás irodai munka, hasonló az elsőhöz, 8 órát egy helyben ülős, lakhelyemtől 5 percre van gyalog. Fizetés az előzőekhez képest a legjobb, bár nem őrült összeggel. Nincs munka ünnepnap és hétvégén sem, túlóra sem jellemző. Rugalmasságot nem tudom. Talán több idő marad a hobbira. Hosszútávon tanulási lehetőséggel kecsegtet (főiskola, okj), bár nem abban az irányban ahogy én elképzeltem az életem.

Ti mit tennétek? Minél több indoklást meghallgatok, hátha tudok jó érveket/ellenérveket meríteni ehhez vagy ahhoz. :( Tanácstalan vagyok.


2017. márc. 24. 09:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
87%

10-esnek:

"A párom szintén összevissza dolgozik, de simán meg tudjuk oldani a találkozást."


Ha nem vagyok indiszkrét, akkor mióta tart ez az állapot? Mármint, hogy mindketten összevissza dolgoztok és tart a kapcsolatotok? (együtt is éltek?)

2017. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Mióta együtt vagyunk, ami következő hónapban lesz másfél éve. Még nem élünk együtt, de tervezzük a közeljövőben. Ő 2 napot dolgozik 12 órában, 2 napot szabad. Ilyenkor mindig nálam alszik, akkor is ha én dolgozok aznap. Legkésőbb 5-6 körül úgyis otthon vagyok mindenképp. De igyekszem úgy kérni a szabadnapjaimat, hogy az övével egybeessen. Szerencsére beosztás szempontjából rugalmasak a munkahelyemen.
2017. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!