Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet megkeresni a...

Mennyit lehet megkeresni a kecskeméti Mercedes gyárban?

Figyelt kérdés

Néhány éve inkább visszamondtam a lehetőséget, mert kb. 85-90 ezer forint volt a fizetés. Nem érte meg váltanom. Azóta meg halottam mindent. Itt egyszer valaki válaszolt egy kérdésre, hogy ő ott dolgozik a Mercedes gyárban, és olyan 90 körül visz haza. Egy munkatársam mondta néhány éve, hogy egy haverja meg is mutatta neki a bérpapírját, hogy minimálbért keres (akkoriban nettó kb. 64 ezer), de az nyilván nem igaz. De az évek alatt hallottam mindent 100 ezer és 200 ezer között. Múltkor olyan 200-at, de 8 órában. Szóval mi az igazság?

Inkább olyanok válaszoljanak, akik ott dolgoznak, illetve olyanok, akik pár hónapja ott dolgoztak. Nem vagyok kíváncsi olyanok válaszára, akik azt sem tudják, hogy hol van Kecskemét és a Mercedes gyár, mert el tudom képzelni, hogy az olyan "tájékozott" idióták miatt van annyi pletyka a Mercedes gyár fizetéseiről.



2017. márc. 26. 14:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

960? hűha. ebből komoly kefeevés lesz..


a mekiben van ilyen órabér...


szánalmas. a merci gyárban ráadásul nyugati szinten van a termelékenység.

2017. márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Viszont Kecskemet kornyeken a kozeleben sincs a termelekenyseg Stuttgart kornyekehez kepest...
2017. márc. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

"nyugati szinten van a termelékenység" - hát igen, csak a bérek nem, ugyanannál a cégnél, ugyanabban a munkakörben. Ennyit a nagy EU-s értékekről és egyenjogúságról...

Belsős infókból tudom, hogy duplázni akarják a gyárat Kecskeméten, amit persze sokan tudnak, de majd még szintén dupláznának, vagyis 4-szer ekkorára tervezik. Nem véletlen próbálják ránk tolni a migriket, mert itt ötödannyi bért kell adni nekik is, mint Németországban.

2017. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

"Ennyit a nagy EU-s értékekről és egyenjogúságról"


A fizetesnek semmi koze az egyenjogusagrol.


Amugy dontsd mar el hogy a migrik a munkat akarjak elvenni vagy segelyeken akarnak eloskodni, mert a ketto egyszerre nem megy...

2017. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"7


55 ft olyan sok, hogy akkor nincs gond mert nem 800 ft-ot hanem 855-öt kapnak xD"


700-800-hoz képest sok, amúgy mint írtam, pótlékok, és bónusz megy rá meg cafetéria


és ez a kezdő belépő bér

2017. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

@Szelíd farkaskutya


Ne legyél már szellemi fogyatékos Balázs.

Hát szerinted még is mi a francért települtek ide, ha nem az olcsó munkaerő miatt.

2017. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Jól szidtátok egymást, közben meg nem ezt vártam. De legalább jöttek értelmes válaszok is, mármint az órabérekről. Szóval nem olyan rossz, de a munkakörnyezet milyen? Rabszolgamunka, ahogy mondják? Aha... Ezek az órabérek megvannak, ennyi is meg annyi is, de melyik mi? Bruttó-nettó? Az a nem mindegy ám! Manapság nem úgy megy, hogy van egy órabéred, azt beszorzod a ledolgozott óráiddal, és annyit kapsz kézhez, oszt kész, hanem mostmár az a bruttód, és abból számítják ki a nettódat, ami kb. a bruttó kétharmada, tehát olyan 240 bruttóból majdnem 160, pontosan 159 600 Ft a nettód, ha nincsenek kedvezményeid.
2017. márc. 31. 22:49
 18/19 anonim válasza:
A sógorom ott dolgozik, így írok neked. Az első 3 hónapban 160.000 nettó, 3 hónap után 180.000 nettó, és ez egy sima sori munkáért. Ő most járta végig ezt. Nyilván a szakmunka többet ér, stb. Remélem így tudsz majd mérlegelni :)
2017. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Viniczai Kornél válasza:
Itt egy 2017-es napi.hu cikk ami ezzel foglalkozik. Ennél jobb cikket nem találtam: [link]
2018. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!