Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Budapestre költőzni?

Megéri Budapestre költőzni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy kisebb városban lakunk albérletben párommal és lányommal. De párom szeretne Budapestre költőzni. Mit gondoltok megéri? Gyári munkák mennyire fizetnek? Lakás/ albérletek árak? Így ősszesítve kinek mi a véleménye?
2017. márc. 29. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Költőzni nem tudom, nem ismerek költőket.


Albérlet/lakás árakról tudok nyilatkozni:

külső kerület: putri 1-2 szoba, leharcolt: 8-10 millió lakásár, 60-80ezer albérlet

normális környék: normális lakás 15-20milliótól határ a csillagos ég, albiár 120ezer-től egészen milliós összegig.

2017. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Munka lehetőség téren én itt ahol lakok gyárban dolgozok 4 műszakban havi 120 felett megkeresem. Ott mennyire lehet számítani gyári munkában?

Mondjuk mostani albérletem 25 ezer ft..

2017. márc. 29. 16:40
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, sosem dolgoztam gyárban...

25000-ért itt egy fél szobát sem kapsz

2017. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első annyival egészíteném ki, hogy peremkerület, élhető lakás 300+e / nm ha veszed, 2-3e / nm ha bérled.

Belváros 400e+ és 4e+ ugyan ez.


A gyári munka jobban fizet, de sosem fogod tudni kikompenzálni, hogy most 25es albiban laksz. 3 műszakban 150e azért összejön.

2017. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nektek egyáltalán nem éri meg, gyári munkáért ostobaság lenne Pestre költözni.


Vegyünk egy átlagot:

Lakás albérlete nettó ~150ezer Ft

Két gyári munka fizetése nettó max ~250ezer Ft (3 műszak, cafetériával)


Ha 100ezerből akartok megélni oké, de félre tenni semennyit sem tudtok. Ott van a kislány, bérlet, kaja, háztartás, ruhák stb... Autót emellett lehetetlen lenne fenntartani és szórakozásra se nagyon marada pénzetek.


Én biztos nem költöznék, bár azt nem írtad, hogy milyen munkát végeznétek a gyárban, mi a végzettségetek, így annak függvényében változna a véleményem. Most betanított gyári munkásokkal számoltam.

2017. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha hárman vagytok, akkor számoljunk másfél szobás albérletet,átlagos állapotút, vállalható környéken:120 ezer

rezsi:kb mint máshol, max ugye a legtöbb társasháznak van közös költége ez havi 5-8 ezer között mozog

bérletek:hármótoknak kb 15 ezer


Barátilag számolva ezekre én mondanék havi 220 ezer körüli összeget, plusz ugye egyéb költségek, ovi/sulimenza, gyógyszerek, ruházkodás stb...


ketten gyári munkával, ha szerencsétek van, megkereshettek kb havi 350 körül.

2017. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Felveszel 9 millió hitelt annak a havi törlesztője 50 ezer forint. Csak a hülye fizet ki 100 ezret egy albérletért.
2017. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
9 millióból pedig veszel egy putrit. Aztán ha 3 év múlva nem tudod fizetni, akkor a putrit eladják a fejed fölül, mivel a banké :) Tipikus magyar baromság ez a birtoklási vágy. A lakás röghöz köt.
2017. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Miért kötne röghöz, ki tudja adni és költözni ahova akar. Még a fix kamatú törlesztőrészlet is jelenleg mindig kevesebb mint az albérleti díj, úgyhogy hiába pattogsz.


Ha a 12 millióért nem putrit kapsz. 9 + önrész.

2017. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
utolsó, és szerinted gyári fizetésre hol fognak 9 millió hitelt kapni?
2017. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!