Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől lesz egy próbaidős...

Mitől lesz egy próbaidős szerződés próbaidős? Nem attól hogy bele van írva hogy próbaidős?

Figyelt kérdés

Kérdésem: mitől próbaidős egy próbaidős szerződés? Szerintem attól hogy beleírják hogy próbaidő. Ha ez a szó „próbaidő” nincs benne akkor nem az.

Mi van akkor ha felvesznek valakit 3 hónap próbaidőre de a szerződésbe ezt a szót nem írják bele? Trehányság dilettantizmus ki tudja de ez a szó hogy próbaidő sehol se szerepel. Az van benne 3 hónapos határozott idejű munkaszerződés. Más nincs.

És ugye a felvettet el akarják küldeni indoklás nélküli azonnali hatállyal mondván próbaidőn van-az illető meg azt mondja állj. Én nem vagyok próbaidőn. Mutassák meg nekem a szerződésben azt a pontot ami leírja hogy próbaidőn vagyok. Nem tudják mert nincs benne.

Viszont ez akkor csak egy sima 3 hónapos szerződés mely 3 hónapnál korábban nem bontható fel csak úgy indoklás nélkül azonnali hatállyal.

A cég azt mondja hát tudta a dolgozó hogy próbaidőre veszik fel, hiszen még az állásinterjún is elhangzott.

Az alkalmazott meg azt mondja mi hangzott el nem bizonyítható de még ha az is lenne, ami a szerződésbe írásban bekerült az van-ahhoz kell tartani magát mindkét félnek.

Na ilyenkor mi van?


2017. márc. 31. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerződésben nincs benne, hogy próbaidő, akkor nincs próbaidő.

A 3 hónapos határidejű munkaszerződés azt jelenti, hogy a szerződés 3 hónapra szól. Ha a 3. hónap utolsó napján írásban nem közlik a dolgozóval, hogy a határozott munkaszerződése ma lejárt, akkor másnaptól már határozatlanba megy át.

Határozottnál ki kell fizetni a 3 hónapot. Csak nagyon különös esetben lehet felmondani. (pl. nagy kárt okoz a cégnek)

2017. márc. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ez van benne.
2017. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ha a 3. hónap utolsó napján írásban nem közlik a dolgozóval, hogy a határozott munkaszerződése ma lejárt, akkor másnaptól már határozatlanba megy át."


Mondjuk nem. Ez hülyeség.

De a többi igaz.

2017. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3/3!


Kb. 5 éve ez a törvény!

2017. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, nem tudnak szerződést írni. Ha határozott idejű akkor bizony nem rúghatnak csak úgy ki. És természetesen a szerződést kell alapul venni, hogy előszóban előtte mi hangzott el az kb mindegy.
2017. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Kb. 5 éve ez a törvény!"


Nem. Az új törvény szerint akkor lesz határozott idejűből határozatlan, ha a lejáratát követően a munkavállaló legalább egy munkanapot a közvetlen vezetője tudtával továbbdolgozott.

Szóval, nem másnaptól. Kellene tudni értelmezni. Annak az egy plusz munkanapnak el kell telnie.

2017. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"a közvetlen vezetője tudtával"

És ezt nem lehet megkerülni? Ott van pl még egy hetet, a közvetlen vezető addig elkerüli (nyilván munkakörtől függ, hogy mennyire lehet ezt kivitelezni), aztán mondja, hogy ja bocs, amúgy te már egy hete ki vagy rúgva. Látszatból a közvetlen felettes kap egy fejmosást, akár írásban is, hogy maradjon nyoma.

2017. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz a határozatlan idejűből határozatlan, csak ha mindkét fél ilyen irányú módosítást szeretne (közös megegyezés). Ez a közvetlen vezetős dolog még a régi Mt.-ben lehetett benne, nem tudom, máshol is hallottam már.
2017. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne etessük a szokásos kamus munkaügyes trollt!
2017. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!