Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondjak vagy ne a munkahely...

Felmondjak vagy ne a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet: Egy éve dolgozom a cégnél, adminisztratív munka.


Pozitívumok: Nagyon jó a társaság, magyar viszonylatban a szektorban jó fizetés, a cég emberként kezel (itt még ilyennel nem találkoztam).


Negatívumok: Borzasztóan monoton, egyhangú munka, gyakorlatilag meghal az agyam, annyira nem kell hozzá használni, előrelépésre, fejlődésre semmi lehetőség (előrelépésre csak ha a főnök - aki egyébként jó főnök, de ez a mentalitás sajnos regionális betegség - sleppjének van, már ha van). Mivel nagyon unalmas, ÉS nem azt csinálom, amit szeretnék, teljesen kiégtem, már a magánéletem rovására megy az állandó depresszív hangulatom.


Mikor idejöttem, egy átmeneti állapotnak kellett a munka, saját vállalkozást tervezek indítani és ahhoz építek egy pénzügyi alapot.


A kérdésem, hogy hagyjam itt a mostani biztosat (biztos hely, fizetés, fizetés mértéke, ami jóval több lenne a vállalkozásénál) vagy maradjak? Félek attól, hogy nem fog menni, amit elterveztem, ezért félelemből maradnék inkább itt, ahol teljesen ki vagyok égve.



2017. ápr. 3. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Keress izgisebb melót, addig maradj amíg nem találsz megfelelőt. A depit pedig küzdd le. Mikor hazaérsz csinálj valami felemelőt, főzz, sportolj, csinálj agymozgató tevékenységet (olvass, tanulj, fejts rejtvényeket, tanulj nyelvet).
2017. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Te magad válaszoltál magadnak akkor, amikor kiégésről, félelemről írtál.

Keress másik munkát, utána mondj fel.

2017. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiégéssel nem tudsz mit kezdeni. Előbb utóbb úgyis felmondanál emiatt. Neked ezek alapján nem való a monoton munka.
2017. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nem minden, kérdező. És mivel az ember az életének min. az 1/3-át a munkahelyén tölti, nagyon nem mindegy, hogy az a munka mennyire jön be neki. Az ideális az lenne, ha jól megfizetnék azt, amit ingyen is szívesen csinálnál, de ez csak keveseknek adatik meg, és általában nekik is csak rövid ideig.

Szóval szerintem mondjál fel, és kezdd el, amit szeretnél.

2017. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tényleg nem minden a pénz, csak nehezen küzdöm le a félelmemet, hogy nem fog sikerülni amit szeretnék csinálni. Viszont hosszú távon abban lennék boldog.
2017. ápr. 7. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!