Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, mennyire valós...

Mit gondoltok, mennyire valós a Szabó Péter (motivációs tréner) által mondott dolgok arra vonatkozóan, hogy hajléktalan (is) volt, és onnan sikerült gazdag üzletemberré válnia?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 5. 21:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Kérlek, a válaszotokban indokoljátok is meg, amit írtok.

Azzal, hogy "bullshit", "hazugság", "olvasd el a könyveit" (már egyiket elolvastam) egyelőre nem tudnék mit kezdeni.

2017. ápr. 5. 21:04
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem semennyire. Csak egy szélhámos egótréner, aki kihasználja a sok buta nyomorult sorsú embert, hogy hamis reményeket tápláljon bennük.
2017. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Őt konkrétan nem ismerem, de az utóbbi időben három ilyen típusú előadáson voltam és épp ez lett benne a gyanús hogy mindegyik volt hajléktalan cagy minimum éhezett és onnan lett pár hónap alatt milliomos.
2017. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Harmadik hozzászólás írója!

Megkérhetlek arra, hogy leírd, melyik hasonló előadásokon voltál? Privátban is megírhatod. Érdekelne. Köszönöm!


Szívesen fogadom még mások (akár az eddigiektől is eltérő) válaszait, véleményeit is!

2017. ápr. 5. 21:27
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen valós. Nekem Brian Tracy a favorit. Ha valóban betartod a mondanivalóit, sikeres lehetsz. Nem feltètlen milliomos leszel, hanem önmagadhoz mèrten kiemelkedő lehetsz.
2017. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Több gondolatom is támadt . 1, akkor ha semmilyen bizonyítékokat (amik ellenőrizhetők )nem közölnek biztosan csapda 2, szenzációként tálalják és tapsvihar nagy számok ismétlése és egyéb felfokozott mosolygós semmit játszanak előttünk akkor megint lehet gyanakodni 3, gondolom nem egy tuti receptet kínál hanem több tréning sorozatot és szakkönyvet ami ugye pénz és időigényes szóval nem rögtön aranyat csinál ólomból 4, statisztákat bármikor szerezhet színpadra és az agitációja egó fanatizálásának nincs következménye . Hogyan kérné számon bárki rajta vagy közölné tré az egész . Akkor be kell ismernünk rászedtek minket és a felelősség i a miénk mert aláírtuk a tandíj szerződést és nem erőszak miatt vettük meg a cuccait . 5, híres arcok ritkán köpik el mi miatt futottak be ha nem volt elég a tehetségük . Esetleg rokoni kapcsolat csere szívesség lefizetések vagy szexuális szolgálat tette olajozottá a gépezetet . Én sem adnák ki senkinek bizalmas dolgokat , idegennek miért segítenék vagyonosodni ezáltal képezve ki a riválist ?
2017. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Teljesen valós. Nekem Brian Tracy a favorit. Ha valóban betartod a mondanivalóit, sikeres lehetsz. Nem feltètlen milliomos leszel, hanem önmagadhoz mèrten kiemelkedő lehetsz." #5


Köszönöm szépen a válaszodat!


Én is először Brian Tracy-től olvastam könyvet. Neki vannak valóban nagyon gyakorlatias tanácsai, amelyek ténylegesen segítenek, ha betartjuk.


De pl. Szabó Péter írásaival és előadásaival nem tudok mit kezdeni. Ő inkább az érzelmekre próbál hatni, és nagyon erőltetettnek hatnak mind a "személyesen megélt dolgai", mind az előadási stílusa. Nekem ő hiteltelennek tűnik. Semmi konkrétumot nem tanít meg, a "Gondolkozz pozitívan!", és önmagában a "Szeretem magam!" (amit Brian Tracy-től vett át, de legalább ezt elismeri) ismételgetése teljesen időpazarlás, hülyeség. Csak azért mert azt elmondod napont X alkalommal, meg rózsaszínben próbálod látni a világot, nem visz előre, és most nem arra gondolok, hogy nem tesz milliomossá, hanem semmilyen értelemben nem használ.


Brian Tracy-nek a célkitűzésekre, időgazdálkodásra, stb.-re vonatkozó tanácsai valóban sokat segíthetnek. Azok nem egy álomvilágba akarnak ringatni.

2017. ápr. 6. 19:22
 8/15 A kérdező kommentje:

#6


Köszönöm szépen a válaszodat!

Az általad leírt pontokkal egyetértek.

Nekem éppen Szabó Pétert olvasva/hallgatva jutottak eszembe ezek a dolgok.

Ezért is írtam ki a kérdést.


Nagyon szívesen fogadok még további meglátásokat, véleményeket a témában.

Előre is köszönöm szépen!

2017. ápr. 6. 19:24
 9/15 anonim válasza:
42%

Csak hallgattad Szabó Péter előadásait, vagy csináltál is valamit a tanácsai közül ? :)


Pl az erő órája, vezess sikernaplót, írd a céljaidat, hagyd abba a semmin való aggódást, hagyd abba hogy másokhoz hasonlítgatod magad, hagyd abba mások kritizálását csak fogadd el az embereket, legyen másokhoz egy kedves szavad... Sorolhatnám.


Ha láttad őt, biztos érteni fogod, ha azt mondom: Nem tudja, hogy nem tudja.

Az itt lévők közül, és nagyon sokan a világban ide tartoznak. Nem tudják, hogy mennyire számít az, hogy szeresd magad, és ez mennyire tud vinni előre. Brian Tracy nagyon jó dolgokat mond, én is olvastam könyveit, viszont az ő területe inkább a teljesítmény, a munka, a siker. Szabó Péter területe inkább az önbecsülés, az elfogadás, a boldogság. Ezért kár is lenne összehasonlítani a kettőt.


Én folyamatosan csinálom azt amiket javasol, és hatalmasat változott az életem. (Mondjuk először én is kételkedtem benne). De 100% felelősséggel merem mondani és vállalni, hogy aki nem kezd irigykedni rá, és lehordani minden sz@rnak, hanem belegondol hogy talán igaza van, és hogy mindenkinek saját felelőssége tenni az életéért, annak nagyon nagy segítségére lehetnek akár csak azok a videók is, amik a YouTubeon vannak tőle.


Szép napot mindenkinek!

2017. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
50%
Mi most fogunk elmenni az előadására, már nagyon várom. Eddig csak idézeteket olvastam, és tanácsokat hallgattam tőle, amik nagyon megfogtak. Egy olyan embert, aki segíteni szeretne másokat tanácsaival csak becsülni lehet, és felnézni rá. Akárki is volt "előző életében" nem számít, ha munkája révén egy csomóan válnak sikeressé.
2017. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!