Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pánikbetegként/szociális...

Pánikbetegként/szociális fóbiával hogyan és hova mentek dolgozni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden ember szorong, mikor új helyzetbe, szerepkörbe kerül. Nálam ez mindennapos a szorongás, és egyre erősebb. Járok esti iskolába, de úgy jutok be a terembe, hogy a saját testemmel küzdök, hogy eljussak odáig. Múltkor , ahogy a sulihoz érkeztem szédülni kezdtem, mire feljutottam az emeletre már zsibbadt az egész testem, volt bennem annyi erő, hogy eljussak a teremig, de akkor már a levegővétel is nehezen ment, aztán végül sikerült bejutnom lihegve, remegve, leizzadva a terembe, ahol kb egy fél óra-óra után megszünt a félelem, már csak a szemkontaktust, illetve bármiféle kontaktust kerültem. A telefont félek felvenni, hogyan menjek el bárhová is dolgozni, ha ilyen rosszul leszek? Orvosnál voltam a kórházban, de ott csak arra voltak kiváncsiak milyen gyógyszert írjanak fel. Mivel nincs munkám, nincs pénzem se pszichologusra, vagyis annyi van, hogy egyszer elmenjek de egy alkalom 7000 Ft ezt hogy képes bárki is finanszírozni? Az elmúlt két évben dolgoztam végig ugyanazon a munkahelyen, mármár nem produkáltam tüneteket, de el kellett jönnöm onnan, és ott is csak azért éltem túl, mert a barátnőmék üzletében dolgoztam, de ott is, ha ő fölém állt akkor képtelen voltam dolgozni leblokkoltam, minden kiesik a kezemből. Ha elmegyek valahova próbanapra annyit nem tudok megválaszolni, mennyi 1+1, akkor mégis hova menjek? Vagy hogyan?

2017. ápr. 6. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szociális fóbia témához olvasd el az index fórum szociális fóbia c. topikjában bemásolt könyvet, egy fórumozó írja be, elég jó.


A pánikbetegség már neccesebb, de tb-re is van ellátás. Terápiát nem biztos, hogy nyújtanak, de ha felírják a cipralexet, az már elég ahhoz, hogy tünetmentes légy, akkor el tudsz menni dolgozni és utána akár telhet a terápiára is.


Szavaid alapján te is bedőltél a neten tobzódó gyógyszerellenes lobbinak, akik minden hülyeséget mondanak, miért ne szedj gyógyszert. A valóság az, hogy a pánikbetegségnek ugyanolyan fizikai okai vannak, mint bármely más betegségnek, és semmi baj nincs azzal, ha gyógyszert szedsz rá (ahogy azzal se, ha bármi más betegségre szedsz). A gond vele az, hogy végleg nem biztos, hogy el tudja mulasztani csak a gyógyszer (bár van, akinek sikerült, pl. nekem), de amíg ezen a szinten vagy, hogy a lakásból alig mész ki, akkor muszáj. (Egy hasonlattal élve: ha durván fáj a fogad, de csak két nap múlva jutsz fogorvoshoz, akkor nyilván beveszed a fájdalomcsillapítót akár napokon át, és ha valaki lehurrog, hogy "ne szedj gyógyszert, az nem jó", akkor kiröhögöd. Na, ez ugyanez, azzal a különbséggel, hogy ha végre eljutsz fogorvoshoz, az gyorsan segít, a pszichoterápia meg hetek alatt).

2017. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Írtak fel már gyógyszert, az egyiknek a mellékhatása pont az volt, hogy felerősítette a meglévő tüneteket, illetve bódító hatásúak és gyengébb lettem tőlük. Egyébként fejfájásra sem szedek gyógyszert, nem téritett meg semmiféle lobbista csoport. Ismerem a betegséget, és nem egy önsegítő könyvet próbáltam ki, de egyedül nem megy.
2017. ápr. 6. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!