Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te mit tennél ebben a helyzetb...

Te mit tennél ebben a helyzetben? /200e Ft helyett 70eFt/

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minap kaptam egy állásajánlatot grafikusi munkára egy óriási multihoz( mármint már fel is vettek), de miután lement az interjú és nem mondtak semmi konkrétat a fizetésről rákérdeztem. Az interjúztató 200e Ft bruttó fölötti összeget mondott. Amikor ma megkaptam az emailt [hogy helyesek-e az adataim és hogy igazoljam vissza ,hogy megyek hozzájuk dolgozni] abban már csak 70e Ft-os havi bruttó fizetés szerepelt. Rákérdeztem , nem írták el :)

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Már egyszer igent mondtam az állásra(igaz akkor még más fizuról volt szó) de ilyenkor ki lehet úgy hátrálni hogy megőrizzem a méltóságomat?


Előre is köszönök minden választ!



2017. ápr. 7. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem valamit elírtak, mert 70 ezer bruttó nem lehet, az még a 8 osztályos minimálbért se érné el. Én felhívnám őket és rákérdeznék.
2017. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Írd meg nekik, hogy bocs, de ez nem az az összeg, amiért egyáltalán felkelnél az ágyból, mert ennél a közmunka is jobban fizet.
2017. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez minimálbér alatt van...


Amugy megmondanam, hogy én így nem vállalom

2017. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"de ilyenkor ki lehet úgy hátrálni hogy megőrizzem a méltóságomat? "


Csak úgy tudod megőrizni a méltóságod, ha kihátrálsz. Mondjuk 70 ezer bruttót rendes 8 órás munkáért legálisan nem fizethetnek, úgyhogy valszeg tévedés/félreértés történt. Szóval udvariasan érdeklődj, ne küldd el őket mindjárt az anyjukba.

2017. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Na akkor először is tisztázzuk, mert a kérdező nem írta:

Hány órás állásra kapnád ezt a fizetést?

Részmunkaidő vagy teljes állás? Netán megbízási szerződéssel alkalmaznának?


Mit tennék? Hivatkoznék az interjúztatóra és az Ő ígéretére és megkérném, nézzenek utána, hogy is van ez?

Simán kihoznám belőle, hogy ők a hunyók - ha tényleg nem tévedés... Elvégre ha úgysem vállalnád el ennyi pénzért, akkor nem veszthetsz :-)

(Nem mondanék rögtön nemet, csak ha már bebizonyosodott, hogy palira akarnak venni)

2017. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem írták el, akkor simán udvariasan közölném, hogy mivel a fizetés csak a töredéke az interjún előre megbeszéltnek, így nem fogod vállalni a munkát. Ezzel semmit nem vesztesz a méltóságodból, azzal sokkal inkább, ha hagyod magad palira venni.
2017. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem sajnos nem írták el. rákérdeztem és meg lett erősítve.

A munka amúgy heti 5 * 8 óra és a dolgot színesíti hogy egyetemi hallgató vagyok hivatalosan. Szerintem ez egy ilyen munkakörbe édes kevés , de lövésem sincs hogy ez mennyire általános.(konkrétan ennél a multinál a portás is 200e Ft-ot keres)


A fő kérdés bennem még mindig az ,hogy ezt lehet valahogy hatékony tisztelettudással növelni szerintetek, vagy ha ennyire fura a dolog akkor inkább hagyjam az egészet?

2017. ápr. 7. 19:05
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Jelezd nekik írásban, hogy nem erről volt szó!

Amennyiben meg ennyi, akkor írd nekik vissza, hogy máskor ne rabolják az idődet!

2017. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén? Hagyd. Egy olyan cégtől, ami egy ilyen húzással indít, nem számíthatsz korrekt bánásmódra akkor sem, ha már felvettek.
2017. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jogos. Köszönöm ! :)
2017. ápr. 7. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!