Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miskolcon közgazdász diplomáva...

Miskolcon közgazdász diplomával, egy év szakmai tapasztalattal hogyan lehet 150-160 ezer nettó fizetéshez jutni?

Figyelt kérdés

Napról-napra frusztráltabb vagyok. Összesen 120-at kapok kézhez, és nem bírok olyan munkahelyre bejutni, ahol nagyobb fizetést kapnék. Ez pedig főleg azért zavar, mert volt évfolyamtársaim, akikkel az utóbbi időben beszéltem mind bejutottak olyan helyekre, ahol simán megkapnak nettó 140-180 közötti pénzeket. Ugyanannyi munkatapasztalattal, ugyanazzal a végzettséggel ugyanazon az egyetemen.


Több helyre, ahol ők dolgoznak én is küldtem önéletrajzot, de vissza sem hívtak. Hogy lehet bejutni?


De még az egyetemet nem végzett ismerőseim is 130-at kapnak a munkahelyeiken (telefonos ügyfélszolgálat és hasonló állások).


Mégis hogyan lehet jobban fizető álláshoz jutni? Mert valahogy lehet. De már iszonyatosan frusztrál, hogy nekem nem sikerül!



2017. ápr. 11. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bosch/Takata gyakorlatilag csak ahol többet fizetnek. Kicsit kintebb, Jabil vagy BorsodChem. Hol csináltad a gyakorlatod? (Miskolci vagyok, tudok szerintem segíteni)
2017. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj, de az ember egy kozgazdasz diplomaval a kezeben ilyen kerdest nem tesz fel..
2017. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért ne tehetne fel?

Tudni szeretném, mi alapján választanak be másokat jól fizető helyekre, ha ugyanazokkal a tényezőkkel és munkaerőpiaci jellemzőkkel rendelkezünk.

2017. ápr. 11. 15:08
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Ne erts felre, nem csesztetesbol irtam, de mit varsz, majd egy asztalos elmagyarazza, neked hogy miert? Csomo tenyezo lehetseges, de az is lehet, hogy a HRes random szelektal a sok CV kozott.. Jarj ell allasborzekre..
2017. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt remélem, hogy valaki, aki hasonló helyen végzett/hasonló helyzetből indult ki, talán tud tanácsot adni, vagy legalább olyan hozzászólást olvashatok, ami ötletet adhat. De már azzal is megelégednék, ha megérteném, hogy mi alapján szelektálnak. - Elvégre végzettség és szakmai tapasztalat is ugyanolyan!


Vagy ránéznek az önéletrajzban a fotókra, és fejre megállapítják azt, hogy kit hívnak be?

2017. ápr. 11. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
gondolom a haverjaid mind szerencsések voltak (feltéve, hogy ugyanazok az adottságok vannak, és nem azért mert életképtelen vagy hozzájuk képest) és olyan helyen vannak, ahol pénzügyileg megteheti a cég, hogy többet fizet, mint ahol te vagy. Lehet ők éppen akkor küldték be az önéletrajzot, amikor emberhiány volt. Menj valami multihoz, a magyar KKV-ket szerintem el lehet felejteni. Figyeld az egyetemek állásbörzéit, és akörül küldd el az önéletrajzodat mindenhova, ahol szívesen dolgoznál. Ha valamelyik behív, és szóba kerül a bér, határozott legyél és kérjél sokat (max lealkudozzák).
2017. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valamit elk..rsz.

Elõször is milyen területen vagy?

Nyelveket mit beszélsz?

Miért nem mész big4-hoz?


Big4-nàl hoznàd a 250-t is sõt 350-t.

Ne viccelj ennyiért a kezdõ villamosmérnök és a fejlesztõ se megy el dolgozni max 2 óràba.

2017. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem vagy kapcsolatok vagy magasabb szintű nyelvtudás van a háttérben. Vagy esetleg jobban el tudják adni magukat hozzád képest.
2017. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem ertem miert pontoztok, de ez az igazsag. Egy kozgazdasz rajon az ilyesmire es nem kerdezi meg itt random emberektol. Ez kb. olyan mintha egy informatikus megkerdezi "vki segitsen mar, feltettem a windows10et de nem mukodik, a haveromnak meg igen. De amugy o is informatikus es ugyanolyan gepunk van, nem ertem oo, eletkeptelen vagyook."
2017. ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az a legrosszabb, hogy a multinacionális cégek, illetve azok a helyek, akiktől jó bérezést remélhetnék be se hívnak. Fogalmam sincs, hogy mi alapján választanak. Megvan a diplomám, volt már a tanulmányaim alatt is diákmunkám, angolt beszélem (üzleti angol). Az önéletrajzomat már több hozzáértő személlyel is átnézettem.


Fel nem bírom fogni, hogy mi alapján hívnak be ugyanilyen jellemzők alapján másokat, engem meg nem.


Hogy miért itt teszem fel a kérdést közgazdász végzettséggel? Mert már kifogytam az ihletből, azért. Hozzáteszem, attól, hogy valaki közgázos, még nem azt fogja megtanulni, hogyan legyen milliomos. Ez is egy szakma, amit meg kell tanulni, utána pedig munkavégzés útján a gyakorlatban is elsajátítani.


Csak ehhez jó lenne már egy lehetőséghez hozzájutni.

2017. ápr. 12. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!