Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetést várhat el...

Mekkora fizetést várhat el egy pályakezdő programozó?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulok programozást, de még nem végeztem. Ha végzek, 0 tapasztalattal mennyi fizetést várhatok el? Juniornak leszek ha már diplomásként keresek munkát? Gyakornokként várhatok el fizut?

2017. ápr. 14. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrálj a glassdoor.com-ra, ott tudsz cégek, állások szerint keresni és fizetéseket nézni (tájékoztató jelleggel). Arra figyelj, hogy magyarországiakat nézz.
2017. ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nettó 200-250 között valahol
2017. ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Hawerom full kezdő java programozó egy bankban keres bruttó 500 000 ft-ot igaz ő protekcióval került oda.
2017. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
0 tapasztalattal max gyakornoknak vesznek fel. Azokat pedig nem fizetik agyon. 150-250 között kb bármi lehet. De inkább az alja. Juniornak ~1 év tapasztalattal szokták felvenni az embereket.
2017. ápr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Én nettó 3-at bekérnék, ha nem vagyok szar.
2017. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Gyakornokként várhatsz fizut, csak nem sokat. Nálunk 100k alatt kapnak. Viszont mire letudja a gyakornokoskodást, meglesz az a tapasztalata, amivel egy junior állást megpályázhat. Úgyhogy mindenképp érdemes elmenni gyakornoknak, mielőtt lediplomázol (hallgatói jogviszony kell hozzá).

Friss diplomásként nulla gyakorlattal sokkal rosszabbak lesznek az esélyeid. Akármennyire is hiány van fejlesztőkből, a teljesen kezdőket kerülik a cégek, mert sok idő és sok pénz kiképezni. Olyan meg nincs, hogy valaki friss diplomásként beül egy céghez és egyből tud dolgozni.

2017. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp el kell menni, mert feltétele a diplomának :D
2017. ápr. 15. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:

"Olyan meg nincs, hogy valaki friss diplomásként beül egy céghez és egyből tud dolgozni."


Ezt nem értem. Miből áll a kiképzés? Miért nem tud dolgozni?

Én lehet, hogy csak szerencsés voltam, de egyből dolgozni kezdtem. A beletanulás része - ha nevezhetem egyáltalán így - az csak az volt, hogy megtanuljam, hogy ott milyenek a szokások, szabályok, ilyesmik, de ez független attól, hogy valaki kezdő-e, vagy X éves tapasztalata van, mindenképp keresztül kell esnie rajta.


Érdekel más tapasztalat is, ezért kérdezem, hogy mit jelent a kiképzés akkor?


A kérdésre:

Gyakornokként is elvárható a fizetés, csak kevesebb. Főleg, ha rövid időre maradsz /nem heti 40 órában dolgozol.

Nemcsak a munkatapasztalat számít, az állásinterjún általában adnak feladatot, ott rögtön látható, ha valaki erős - diplomás avagy nem. Szerintem ha heti 40 órában dolgozol, nettó 250k alá ne adj.

2017. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kezdőként kapok most nem egészen nettó 240-et, de ebbe már cafeteriat is beleszámoltam forintosítva.

Ha hihetőek az itteni, mások által írt fizetési számok, illetve ha belegondolok, hogy ez előtt gyakornokként is kaptam máshol 200 nettót akkor ez a mostani fizetésem iszonyú kevés.


Szóval nyugodtan kérj 250-300 nettó körül, persze bruttóra ezt számold át, úgy illik mondani, azaz mondjuk bruttó 370-450 között.

2017. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
52%
Minimum 500-600
2022. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!