Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek-e fizetés nélküli...

Kérhetek-e fizetés nélküli szabadságot tanulmányok folytatására?

Figyelt kérdés
Júliusban fogok elkezdeni dolgozni, fél év próbaidőn leszek, és közben szeptembertől el szeretnék kezdeni egy 1 éves levelező mesterképzést. (jelentkezést már beadtam az egyetemre, a munkára is már felvettek, de erről a képzésről nem szóltam) Az új szak amit el szeretnék végezni nem szükséges az állás betöltéséhez, így tanulmányi szerződés tuti nem jöhet szóba, így tanulmányi szabadság sem, viszont rendes szabadságom se lesz elég... Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben igényelhetek-e majd arra a havi 3 munkanapra fizetés nélküli szabadságot, amikor az órák/vizsgák lesznek? Szerintetek emiatt ki fognak rúgni és inkább tegyek le erről a plusz képzésről?

2017. ápr. 15. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Ezt előre meg kell beszélned a főnökkel. Elmondod mi a gondod, mennyi fizetetlen szabadságot kérsz. A főnök mérlegel majd dönt. Ha úgy gondolja, hogy pár nap fizetetlennel nem esel ki a munkából, és rendes ember akkor biztos engedni fogja a hiányzásaidat. Ha úgy gondolja, hogy ez nem fog menni, nem adja meg az engedélyt a fizetetlen szabadságokra. Akkor majd te döntesz. Vagy kilépsz, és tanulsz, vagy dolgozol tovább, és nem tanulsz.

Egyébként én anno annak idején amikor estin érettségiztem, a főnököm a kérésemre megengedte a műszak változást. Amikor délutános lettem volna, de suli volt, átmehettem délelőttre, volt, hogy 1-2 órával korábban elmehettem. Mindent meg kell előre beszélni.

2017. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a főnöködön múlik hogy neki az a kiesés mennyire esik a nehezére, mert ha olyan munkáról van szó ahova mindenképp kell ember és még ha nem is fizeti ki a szabidat de kell helyettes akinek fizetnie kell, akkor is nehéz ügy ezt megoldani.

Egyébként ha normális biztos megfogja oldani. Nekem is volt olyan időszak amikor plusz fizetős képzésre jártam és nem akartam az összes szabadságomat felélni úgy hogy évi 10 napot vehettem ki, és 10 nappal a munkáltatóm rendelkezett így volt megbeszélve, én meg közöltem a főnökömmel a gondomat, és úgy beszéltük meg hogy amikor elmennék fizetés nélkülire de sürgős meló van, vagy sok, akkor hétvégi túlórával vagy pár napot bevállalok 12 órába és azzal lecsúszom azt a kiesett napot. Olyan is volt amikor behívtak hétvégére túlórába, nekem meg következő héten kellett mennem fontos órákra így az úgy lett megoldva hogy hétvégi munkaidőmre nem kaptam alapbért csak az arra járó pótlékot és csúszóra megkaptam azt a napot amikor órákra kellett mennem.

2017. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!