Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a külföldi (holland) pénzügy és számvitel szakról? Csak nekem tűnik büfészaknak?

Figyelt kérdés

Egy linket fogok megosztani amit, aki válaszolni akar megtekinthet.Nem szeretném senkire rátukmálni.A tanterv leírása a "brosúra" 24-ik és 32-ik oldala között található.


Összevetettem a képzés tantervét egy átlagos magyar pénzügy és számvitel szak programjával és az a gyanú ébredt bennem, hogy ez egy vicc, ahogy az egész főiskola is, ráadásul a tárgyakat elnézve nekem úgy tűnik, hogy az egész nagyon felületes.Az itthoni főiskolákon sokkal nagyobbak a követelmények és az az érzésem, hogy a kérdéses holland intézmény elsődleges célja az, hogy minél többen beiratkozzanak és így minél többen fizessék a tandíjat lévén, hogy a bekerülés nagyon könnyű.


Szerintetek mennyire piacképes ez a képzés?


[link]


2017. ápr. 17. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Arra gonolsz, hogy nem látsz a tantervben matekot, statisztikát és közgazdaságtan is alig van? Hát el kell, hogy keserítselek, de az előbb felsorolt tárgyaknak nagyon kevesen veszik hasznát a gyakorlati életben azok közül is, akik Magyarországon tanultak gazdasági szakokon. A többi nyugati országban sem tanítják ezeket az ilyen szakok nagy részén, pedig elismert üzleti iskolákról van szó.
2017. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pontosan, erre gondoltam.Abból indulok ki, hogy ha valamit könnyű elérni, annak az értéke sem különösebben nagy és ez megmutatkozhat az álláskereséskor is.De ezért is tettem fel a kérdést, hátha én gondolkodom rosszul.
2017. ápr. 17. 16:29
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Nézd, én nem értek a pénzügy és számvitel szakhoz, mert itthon sem ezt végeztem.

De a holland oktatás nagyon jó, nemzetközileg elismert, és minden felmérésen a legjobbak között teljesítenek.

Azért ezen érdemes elgondolkodni, mielőtt úgy gondolod, hogy neked jogod van ezt innen megítélni látatlanban, egy interneten talált leírás alapján.

2017. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ez a szak tanterve, nem csupán egy leírás.
2017. ápr. 17. 16:32
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell izgulni, nagyon menő leszel, ha erre a holland egyetemre jársz. Mindenki leszarja, hogy milyen nehéz elvégezni valamit, ha jó neve van az intézménynek, akkor te vagy a király és Magyarországon kb minden jól hangzik, ami nyugat-európai.
2017. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-ös


Tökéletesen értem mire célzol.

2017. ápr. 17. 16:58
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Fényévekre van bármelyik magyar képzéstől.
2017. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Nagyjából ugyanaz, de nekem valahogy mégis kevesebbnek tűnik.

Nézd, lehet, hogy ott nincs a tantervi programban benne, hogy vannak matekos alapozó tárgyak (analízis, lineáris algebra, valszám), viszont biztos vagyok benne, hogy ezeket is tanítják, ha máshogy nem, a nagyobb tárgyakba beépítve, ezen tudásanyag nélkül ugyanis nem tudom, mi a frászkarikát tanítanának pl. fincancial managementet 3 évig, úgy, hogy nálunk már második féléves pénzügynél kőkeményen használni és kombinálni kellett a fent említett kurzusok keretében tanultakat.


Számviteli részről annyit, hogy itthon inkább a pénzügyi számvitelen van a hangsúly inkább, kevéssé a vezetői számvitelen, sőt, van, ahol konkrétan alapképzésen nincs is olyan kurzus, ami a vezetői számvitellel foglalkozna.

Nemzetközi jogot/adózást itthon nem is tudom, hogy tanítanak-e valahol, mi speciel "csak" a magyar szabályozásra vonatkozó fontosabb jogszabályokat tanultuk, megjegyzem, bőven elég a többségnek, akik itthon akarnak elhelyezkedni, ha pedig külföldre mennek, nagy eséllyel úgyis az adott ország jogszabályi környezete szerint kell dolgoznia, nem pedig a nemzetközi jog/adózás szerint.

Az olyan, mint üzleti kommunikáció 3 évig a vicc kategória szerintem; itthon az ilyesmi általában egy egy féléves kurzus keretein belül zajlik 2-3 kreditért.


A minort se értem. A minor ugye arról szól elvileg, hogy az érdeklődésednek megfelelően tanulsz valami mást. Itthon a közgáz képzési rendszerben nincs minor, szabadon és kötelezően választható kurzusokkal lehet kreditet szerezni olyan területen, ami érdekel, de kevésbé áll közel a szakodhoz (pl. inkább marketing vagy menedzsment témájú). Nálunk már ide tartozik a fent említett üzleti kommunikáció, a szociológia vagy az ellátási lánc menedzsment is. Ennek türkében picit felül vannak reprezentálva azok a kurzusok, amik érdekesek, általában könnyebbek, és olyanoktól veszi el a helyet, aminek mondjuk tényleg lenne relevanciája egy PSZ szakon. Lehet, hogy csak én nem vettem észre, de nekem pl. hiányoznak az olyan kurzusok, amik pl. statisztikával, bankokkal, közigazgatással foglalkoznak, és amik ténylegesen valami tudást is átadnak.


És ez a 3×30 kredit a végén... szakmai gyakorlat oké, az itthon is van. A közgáz képzéseken nálunk nincs minor rendszer úgyhogy az mínusz fél év, viszont "Research & advisory report" címszó alatt nem kapsz plusz egy félévet. Itthon praktikusan 6 félévet ülsz az iskolapadban és egy félévet töltesz szakmai gyakorlaton, ez idő alatt kell a szakdogádat összehozni (jelzem, ha valaki nagyon meg akarja oldani, megoldható akár 6 félév alatt is elvégezni az egyetemet, annyi, hogy gyakorlat alatt is kell pár kurzust teljesíteni).


Nyilván ennyiből nem tudom, hogy mit tanítanak és mit nem, és milyen szinten, de ha csak a tudástanyagot nézzük, nem vagyok benne biztos, hogy nem járnál jobban itthon egy BCE-vel vagy BGE-vel. Ha később itthon akarsz elhelyezkedni, mindenképpen, ha külföldön, akkor talán jó ajánlólevél lehet, de őszintén szólva tudja a fene. Nekem nagyon menedzsmentesnek tűnik, ami önmagában nem baj, de a PSZ alapvetően azért piacképesebb a gazdmennél, mert konkrét tudásanyagot is átadnak, nem csak az ész nélküli látókörbővítés és esettanulmányozás megy.

2017. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Huhh, köszönöm, hogy ilyen sok időt szántál a kérdésemre.Tehát a sejtelmeim beigazolódni látszanak.Az iskola mellett azért döntöttem, mert itt élek 5 éve és arra gondoltam, hogy mivel hosszútávon a legjobb gazdasági képzés a psz szak , itt van helyben és végre hazamehetnék 4 év múlva egy használható diplomával.Igen, egyértelműen otthon szeretnék dolgozni.


Szerintem hagyom az egészet a fenébe.

2017. ápr. 20. 21:46
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Eszedbe ne jusson hazajönni! Ha kint végzel bárhol elfogadják majd a diplomád az egész világon. Ha itt, akkor Birkisztánon kívül sehol.
2017. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!