Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún illik rákérdezni...

Állásinterjún illik rákérdezni arra, hogy miért keresnek új embert a pozícióba?

Figyelt kérdés

Legutóbbi munkahelyemre például azért kerestek embert, mert a vezető leterheltnek látta a beosztottakat, az ő munkájuk egy részét szerette volna megosztani, leadni részemre. Közben kiderült, hogy az a 2-3 ember annyira félti a munkáját, hogy inkább este 7-kor mennek haza, mintsem, hogy megosszanak bármit is. Így végül rájuk hagyta a vezető, engem meg elküldött.

Mivel a héten lesz három állásinterjúm, így az ilyen és ehhez hasonló helyzetek elkerülése végett találtam ki, hogy mikor felteszik a kérdést, hogy "van-e kérdés? " akkor rákérdeznék, hogy mi okból keresnek új munkatársat.

Szerintetek ezt megkérdezni illetlenség?


2017. ápr. 24. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem szerencsés, nem örülnének. Ha van kérdezési lehetőség, azt kérdezd inkább, hogy milyen munkák vannak, milyen tervek előreláthatóan. És az állásinterjúra úgy menjél, hogy felkészülsz előtte a cégből, mióta mivel hányan hogyan foglalkoznak, milyen jövő van kilátásban számodra.
2017. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg lehet kérdezni, de azért ne ez legyen az első dolog amit kérdezel. Inkább úgy, hogy valamely kijelentésükhöz kapcsolódóan, mintha épp akkor jutna eszedbe. Ezzel a kérdéssel amúgy te is teszteled őket, mint leendő munkaadódat, a válaszból sok mindent leszűrhetsz. Csak ne úgy csináld, mintha ez érdekelne a legjobban, hanem mintha csak olyan mellékes apróságként kérdeznéd. :)
2017. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem nem szerencsés, nem örülnének."

Még szép, hogy megkérdezem, máskülönben, honnét tudnám leszűrni, hogy ez a munkahely az amit keresek?

2017. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Én megkérdezném. Nem mindegy, hogy az elődöm mondjuk szülni ment, lusta volt, bővíteni akarnak vagy pedig fúrjákk egymást bent és ő volt épp soron.
2017. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Na persze "vagy pedig fúrják "

-Miért keresnek új embert?

- Az elődjeit kifúrtuk, agyongyötörtük, elmegyógyintézetbe, halálba üldöztük, sajnos. - válaszolják majd készségesen a hr-esek. :)

2017. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Jaj ne legyél már ostoba, nyilván jönnének valami "nem illeszkedett be a csapatba" dumával, de a reakcióból már sok minden leszűrhető, pl. feszengeni kezdenek és valamit gyorsan kamuzni kell vagy pedig rávágja a választ, mintha betanult szöveg lenne.
2017. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem bűn megkérdezni, és nekik is illene elmondani. Jobb helyeken úgy kezdi a főnök, hogy bemutatja a céget, elmondja mi lenne a munka, miért keresnek embert. Aztán te mutatkozol be. Persze tudom, hogy sok helyen ez pont fordítva megy, hogy mutasd be te az ő cégüket, és győzd meg őket te, hogy miért te vagy a legjobb jelölt egy olyan pozícióra, amiről alig tudsz valamit.

Amúgy meg nem tudod az ilyen helyzeteket kikerülni,mint az előző helyed volt, mert állásinterjún úgysem mondják meg előre, hogy azért keresnek embert, mert mindenki felmond, mert sok a túlóra, vagy mert elviselhetetlen a munkahelyi légkör stb. Az állásinterjún mindenki szépít, a hirdető is, és a jelöltek is. Sajnos ezt el kell fogadni, és benne van a pakliban, hogy nem jön össze a dolog.

Fel a fejjel, lesz még jobb is. Sok sikert.

2017. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, maximum a reakciójukból derülne ki valami. Átgondoltam a múltkori helyzetet, ott az állásinterjún maguktól mesélték, hogy felmondott egy előző kolléga és az ő helyére keresnek valakit. Mikor munkába álltam, az első nap mesélte a közvetlen főnök, hogy ez a pozíció eddig nem is létezett, de ne lepődjek majd meg ha pletykákat hallok a jövés-menésről, mert a cégnél jönnek-mennek az emberek, gyakoriak a felmondások - utóbbit csak azért mondta, mert aznap mentem az üzemorvoshoz és tudta előre, hogy az orvos röhög ezen a cégen, hogy mindig új dolgozók jelennek meg nála és hogy úgyis elmondja majd.
2017. ápr. 24. 22:06
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy KÉNE! de, sértésnek is vehetik.


Az mégnagyobb baj, hogy a munkáltatónak milyen idióta felfogása van.


Soha nem fogjuk megélni azt, hogy az interjú egy két fél közös megegyezésén alapuló megegyezés legyen. Hanem még TE érezd magad sz.rul ha alap dolgokat megkérdezel... utálom.


Én meg szoktam. Mert ha pl kirúgdosnak embert az intő jel is lehet.

2017. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Túl vagyok az állásinterjún, szerencsére nem volt szükség rá, hogy megkérdezzem, HR-es nem is volt bent. A vezető volt bent, illetve az, akinek a helyére keresnek valakit, mert az illető elköltözik, ezáltal megüresedik a helye. Meglepő és egyben ritka, de teljesen korrektek voltak az interjú során, nem kérték, hogy mutassam be a céget, ők mutatták be azt, felvázolták a feladatokat és a vezető szájából is elhangzott, amit 9-es leírtál, hogy a munkaviszony két fél kölcsönös megegyezésén alapul és bíznak benne, hogy nekem is elnyerte a cég a tetszésemet.
2017. ápr. 25. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!